• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הנתינה באה מהבית: פזית אוחיון, הבת של ''אדון פלדמן'', שימחה ילדים

ילדים בעלי צרכים מיוחדים וחונכיהם, ביוזמת עמותת ''מאירים'', מתארחים בשבת אצל חניכי בני עקיבא מנווה זאב. פזית אוחיון נרתמה לעשות להם את השבת לשמחה וטעימה במיוחד. שמענו את סיפור משפחתה הייחודי

פזית אוחיון. לתת מכל הלב (צילום: דני בלר)

עשרות ילדים בעלי צרכים מיוחדים מתארחים בסוף השבוע הזה בשכונת פלח 6, יחד עם חניכי בני עקיבא מנווה זאב. הם יבלו את השבת אצל משפחות מארחות וייהנו משלל פעילויות, הודות ליוזמה של עמותת ''מאירים'', אשר מסייעת למשפחות נזקקות ולילדים בעלי צרכים מיוחדים, מכל הלב. את בני עקיבא בבאר שבע מכירים היטב: הנערים והנערות הלומדים באולפנות והישיבות נרתמים ונמצאים בכל מקום בו יש עשייה חברתית-ערכית. אל שני אלה מצטרפת פזית אוחיון, באר שבעית שורשית, שהפעם החליטה לשמח את הילדים ומארחיהם ב''פינוקים'' - להפוך את סוף השבוע הערכי-חווייתי למשמח ונעים יותר. 

גלריית תמונות: משמחים את הילדים המתארחים בשבת בב''ש בשלל פינוקים (צילומים: באדיבות פזית אוחיון)

פזית רתמה בעלי עסקים מבאר שבע לתרום חטיפים, שתייה קלה, פירות חתוכים ועוד, עבור הילדים והמארחים. בשבת הילדים - יחד עם חונכיהם, יתארחו אצל משפחות. המשפחות של הילדים יזקו להפוגה קלה ממטלות הטיפול, המארחים יזכו לעשות מעשה ערכי. 

''להתנדב ולתת מכל הלב - ככל הנראה בא מהבית בו גדלתי. אבי ז''ל, יוסי פלדמן, היה עוזר מכל הלב, מבלי שאף אחד יידע. בין אם זה מזון למשפחות נזקקות, או לשמח מישהו או לעזור, הוא נתן מכל הלב'', מספרת פזית. ''הוא נפטר לפני 27 שנים, מבלי שאני אדע הרבה על מעשי החסד שעשה''.

יוסי פלדמן ז''ל, ''אדון פלדמן'' כפי שקראו לו בחיבה כל מי שהכירו אותו - והוא היה עושה מעין תנועת ביטול בידיו כשהיו קוראים לו ''מר'' - הגיע לבאר שבע בסוף שנות החמישים ופתח עסק בתחום הריהוט. בשנות השבעים פנה לתחום המסעדנות ופתח את ''ורסאי'' ואת ''הסינית הכשרה'' וניהל את בית היקב יחד עם חברו הטוב פולדי יבל''א. בבעלותו היה גם קפה פינתי ברחוב הרצל, בו פעל קפה ''דון פפה'' בניהולה של משפחת גריזק, אשר נסגר כבר לפני שנים רבות. ב''ורסאי'' פלדמן הלביש את המלצרים הותיקים, שעבדו איתו שנים, בתלבושות לואי ה-16. הבאער שבעים התאהבו בתעלול השיווקי וגם האוכל היה מצויין. כך גם בסינית הכשרה. 

יוסי היה מארח למופת ואף זוקפים לזכותו את המצאה משקה ה''עוואנטה'': חצי סודה, חצי מיץ אשכוליות, עוד מושג באר שבע שרק הוותיקים זוכרים. ''כל פעם אני נרגשת מחדש לשמוע דברים על אבא. אני לא ידעתי על המון דברים שהוא עשה. לפני ארבע שנים התחלתי לסייע למשפחות נזקקות. פתאום אני מקבלת טלפון מאימא שלי שאמרה לי שחלמה עליי ועל אבי הולכים יד ביד. יש סימן גדול מזה לכך שההחלטה שלי לסייע לזולת הייתה נכונה? אני עוזרת, ממש מכל הלב. זו נתינה שממלאת אותי. אני שומעת כל פעם סיפור חדש על הנתינה של אבא מאנשים שלא הכרתי''.

''אני ממש שמחה שהצלחתי גם הפעם לשמח את הילדים המקסימים, את המשפחות, את המדריכים, את המארחים. צריך להגיד תודה ענקית לכל מי תרם ונרתם, לשבת המיוחדת והערכית הזו ושתמיד נוכל לתת, להעניק מכל הלב''. 

תגובות

End of content

No more pages to load