• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כבוד למייסדים: תלמידים בב''ש תיעדו דמויות בולטות מוותיקי העיר

יש בהם מי שעברו את גיל 100, אחרים בני גבורות - וכולם עתירי זכויות בבניינה של באר שבע. תלמידים בבירת הנגב תיעדו אותם והסרטים הוקרנו בערב הצדעה מרגש

מותיקי העיר בב''ש, בערב ההצדעה (צילום: עיריית באר שבע)

ערב הצדעה חגיגי לוותיקי העיר באר שבע התקיים בשבוע החולף במרכז מורים בעיר. במסגרת האירוע הוקרנו סרטים המתעדים מייסדים וותיקים מתחומי חיים שונים.  מדובר בסרטים, שתיעדו במהלך השנה החולפת, בני נוער מבתי ספר תיכוניים בעיר בסיוע מרכז המצוינות העירוני למנהיגות ומעורבות חברתית בעיר וצוות התקשורת מהמרכז הטכנולוגי. התיעוד נשמר באתר הקשר הרב דורי ובארכיון טוביהו.

ד''ר ויאולה טרק, שהייתה הרופא המחוזית וחגגה לא מכבר את יום הולדתה ה-103 (צילום: עיריית באר שבע) 

הסרטים תיעדו את סיפור חייהם של תשעה ממיסדיי וותיקי בירת הנגב: גאולה דישון, שרה חסון, יצחק טאיטו, ויאולה טראק, חיים כהן, בלפור קיוויתי, שולה רוזנהיים, חסיה שוורץ, תיאודור שנברג. ערב ההוקרה התקיים בנוכחות משתתפים רבים ובמעמד מ"מ וסגנית ראש העיר מחזיקת תיק החינוך ד"ר חפצי זוהר, יו"ר וועדת ההיגוי למיזם הנחלת מורשת מייסדי העיר חברת מועצת העיר עו"ד מינה קלמן חדד, רכזת הפרוייקט לנוער בעיר מטעם חברת "כיוונים" שוש לוי, מנהלת תוכנית הקשר הרב דורי בישראל עופרה ישראלי, יו"ר ארגון רא"ם שושנה אגא'ג'אני ואישי ציבור רבים.

עורך הדין בלפור קיוויתי, מי ששימש כחבר מועצה נמרץ - וכיום משפטן פעיל (צילום: עיריית באר שבע) 

כזכור, כדי למנוע את אבדן סיפוריהם האישיים של המייסדים ושל ותיקי העיר, התאגדו בניהם של מייסדי העיר, אשר שורשיהם בבירת הנגב: שרה חסון, יוסף מוסטקי ודודו גרינשפן יחד עם עיריית באר שבע, חברת "כיוונים", רא"ם אוניברסיטת בן גוריון – ארכיון הנגב ע"ש דוד טוביהו ותכנית הקשר הרב דורי וביחד כולם פועלים לאיסוף חומרים מימיה הראשונים של באר שבע שלאחר מלחמת השחרור לצורך שימור מורשת המייסדים. איסוף החומרים בשנים האחרונות נעשה כאמור על ידי תלמידים, בעזרת מרכז המצוינות העירוני למנהיגות ומעורבות חברתית (מחלקת נוער עירונית). 

משתתפי האירוע המרגש (צילום: עיריית באר שבע)

מ"מ וסגנית רה"ע מחזיקת תיק החינוך, ד"ר חפצי זוהר : "כל אחד ממייסדי העיר הביא עמו את הלהט הייחודי, הצבע המקורי והחלומות האישיים, שיחד התחברו לעיר בעלת מסורת, קדמה, התפתחות ופריצות דרך. אנו מאמינים כי הדור הצעיר שילמד ממעשי בוני העיר ומייסדיה יוכל לחוש את הרוח המיוחדת, זו המניעה לתרומה, לנתינה ולעשייה מתוך תחושת שליחות, תשוקה ואהבה".
 
יו"ר ועדת ההיגוי למייסדי העיר, חברת מועצת העיר, עו"ד מינה קלמן חדד: "כל שנה מרגש מחדש לראות את הדור הצעיר משתוקק ונרגש מהמפגשים עם דור המייסדים וותיקי העיר. למידת העבר תוך שילוב דור העתיד, מערכת החינוך ותלמידי התיכון במיזם המתעד את פעילותם החלוצית של מייסדי העיר ומחזק את הקשר הבין דורי חשובה ומרגשת מאין כמוה. עיריית ב"ש עם הפנים לעתיד מוקירה ומעריכה את מייסדיה וותיקיה ותרומתם החשובה לעיצוב דמותה של העיר ".

רכזת הפרויקט לנוער בעיר מטעם חברת "כיוונים", שוש לוי: "נוצר קשר מרגש בין התלמידים המראיינים לוותיקי ומייסדי העיר. התלמידים למדו להכיר את עברה של העיר ממקור ראשון , עברה של המדינה ועברו של עם ישראל. החיבור לעבר מחבר את הנוער לשרשרת הדורות ומחדד להם את ההבנה שהם חלק מחוליה ועליהם להמשיך הלאה בעשייה למען הכלל".

 
                                                                               

תגובות

End of content

No more pages to load