• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

די לאלימות נגד פעוטות: מאות הורים חסמו את שדרות רגר

במקביל לערים אחרות בארץ, הפגינו הערב מאות הורים ברחבת עיריית ב''ש - וחסמו את שדרות רגר - במחאה על תופעות האלימות כנגד פעוטות בגנים הלא מפוקחים. החל משנה הבאה - מצלמות בגנים העירוניים בב''ש

הפגנת ההורים ברחבת העירייה (צילום: דני בלר)

להתקין מצלמות בכל הגנים והמשפחתונים, לטפל ביד קשהקשה בגננות מתעללות ולהטיל פיקוח על כל שעובד עם פעוטות - אלה הדרישות של מאות הורים אשר הפגינו הערב מול עיריית באר שבע, בעקבות חשיפת מקרה התעללות קשה בגן ילדים, שאינו הראשון. בהפגנה השתתפו כמה מאות הורים, תושבי באר שבע ויישובי הסביבה. ההפגנה הועבר בשידור חי בעמוד של ברנז'ה NEWS וב''באר שבע ביחד''. 

וידאו: הפגנת ההורים ברחבת העירייה (צילום: דני בלר)


כיום, כל אחד יכול לפתוח משפחתון או גן ילדים פרטי. יש אמנם פיקוח, אבל רק על מסגרות עירוניות. רוב רובן של המסגרות הפרטיות עושות עבודה מצויינת, לשמחת הילדים ולרווחת ההורים. יש בהן גננות מסורות, הבהן ותיקות מאוד. הבעיה היא עם אותן מסגרות בהן מתגלות תקלות נוראיות.

בתום ההפגנה חסמו ההורים את שדרות רגר למספר דקות - והתפזרו. ח''כ עידן רול, מ''יד עתיד'', בעצמו הורה פעוט, הגיע להביע תמיכה בהורים.

הערב כתב ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', בחשבון הפייסבוק שלו: ''אני מבקש לחזק את ידי ההורים המוחים היום כנגד אוזלת היד בטיפול בתופעת ההתעללות בפעוטות. בימים האחרונים נחשפנו למראות מזעזעים של פגיעה בפעוטות. זעקות הילדים צריכות להישמע בכל בית בישראל ואצל כל מקבל החלטות במדינה''.

''בהתאם להצעת החוק "התקנת מצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום לפעוטות" שאושרה בקריאה שנייה ושלישית, חברת הבת העירונית "כיוונים" תתקין מצלמות בכל מעונות היום של רשת המעונות "ילדים" עד לתחילת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר. הצבת המצלמות נועדה להרתיע מפגיעה בפעוטות ולאתר מקרי פגיעה. תיעוד זה יתווסף לפעולות הפיקוח והבקרה שחברת "כיוונים" מקיימת בכל מוסדותיה, הכוללת תוכניות הכשרה לצוותים ופיקוח אישי, יומיומי וצמוד. המדינה חייבת לעשות מעשה בדחיפות ולהגביר את אמצעי הפיקוח והבקרה, שיבטיחו את שלומם וביטחונם של הילדים. אנו לא נאפשר פגיעה בילדינו!''.

תגובות

End of content

No more pages to load