• 06 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לעצור את ההתעללות בגני הילדים: הורים יפגינו מחר בב''ש

מקרי ההתעללות האחרונים בגני הילדים מוציאים את ההורים להפגנות: מחר, ראשון, תתקיים הפגנה מול עיריית באר שבע, החל מהשעה 19:00

ההפגנה לפני שנה. משהו השתנה? (צילום: דני בלר)

לא שותקים ומנועים את הגרוע מכל: ההורים יוצאים להפגנות כנגד מיקרי ההתעללות בילדים בגני הילדים. אמנם המקרים האחרונים התרחשו במרכז הארץ, אבל גם בבאר שבע אירעו בעבר מקרים בהם נפגעו פעוטות. ההפגנה בבאר שבע תיערך החל מהשעה 19:00, מול רחבת העירייה. מאות הורים אישרו כבר את השתתפותם באירוע, שייערך במקביל להפגנות דומות ברחבי הארץ, המרכזית בהן ליד קריית הממשלה, סמוך לעזריאלי בתל אביב.

ההפגנות פרצו לאחר שנחשפו בתקשורת סרטונים ובהם התיעוד המחריד של אחד הגנים בראש העין: ילדים הוכו, הוטחו ברצפה, אולצו לאכול את הקיא של עצמם. קדמו לחשיפה הזו תיעודים ותלונות של גני ילדים בערים אחרות, בהם באר שבע. 

עם זאת, המארגנים מבקשים להדגיש שההפגנות לא יהיו אלימות, זאת לנוכח מדיניות ה''אפס סובלנות'' עליה הצהיר השר לביטחון פנים, כלפי מפגינים שינסו להפר את הסדר הציבורי: ''חשוב לציין, אופי ההפגנות לא יהיה אלים. לא נאבק באלימות באמצעות אלימות. ניפגש ביום ראשון ויחד נזעק את זעקת הילדים''. 

כבר לפני שנה דרשו הורים בבאר שבע להדק את הפיקוח על משפחתונים בבאר שבע: ''לא ייתכן שכל מי שרוצה יפתח גן ילדים או פעוטון, בלי אישורים, בלי בדיקות. אנחנו דורשים: יש לחייב הצבת מצלמות שיתעדו את מה שקורה בגן בשעות הפעילות ושלהורים תהיה גישה אליהן. נערוך הפגנה בנושא ביום שלישי, בשעה 17:00, ברחבת העירייה'', אמרו ב-10 ביוני לברנז'ה NEWS עדן טויבנשלק , עדן יעקב וג'וליאנה קושניר, מארגנות הפגנה דומה. 

''אנחנו דורשות פיקוח על כל גני הילדים באשר הם. לא יתכן ש-23% מהגנים היום נמצאים בפיקוח בעוד ש-77% אינם! לא יתכן שכל אחד יכול להתעורר בבוקר ולפתוח גן. אנחנו דורשות מצלמות במעגל סגור, במקרה ועולה חשד הגורמים הרלוונטים יוכלו לאשש או לדחות את החשד, בנוסף זה יהווה גורם מרתיע''.



תגובות

End of content

No more pages to load