• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מי שיכול נותן, מי שצריך לוקח

פחות מחודש אחרי חנוכתו, כולם יודעים שבבאר שבע ''המקרר'' הוא זה של שכונה ב'. יוזמה קהילתית שעוזרת לצמצם את בזבוז המזון, בינתיים רק בשכונה אחת בעיר

לבוא לקחת. המקרר בשכונה ב' (מתוך עמוד הפייסבוק - צילומי גולשים)

כשבבאר שבע אומרים ''המקרר'', אנשים כבר מתחילים להבין לאיזה מהם הכוונה: זה שהוצב במרכז המסחרי בשכונה ב' והפך לסיפור הצלחה חברתי. המטרה שלו, בקטן בינתיים: למנוע ביזבוז מזון. בבאר שבע, כמו בכל מקום אחר בארץ, נזרקות כמויות בלתי נתפסות של מזון - ממאפים בסוף יום העבודה של מאפיות, דרך פירות וירקות שלא יוחזקו בשווקים בסופי שבוע ועד למזון בבתים פרטיים (פסטות, קטניות ואורז שלא בושלו) ועוד.

פחות מחודש אחרי שנפתח המקרר, העומד בפתח קפה סיגל בשכונה ב' (ברחוב ביאליק 5), הוא כבר מוסד שכונתי. במקרר מונחים ירקות, מאפים, לפעמים חומוס טוב, מדי פעם פיצות, ועוד. מקררים כאלה פועלים במקומות אחרים בארץ,  בהם שכונת שפירא בתל אביב ובמדרחוב בירושלים. המשטרה יהא לצמצם את זריקת המזון, אשר בישראל מגיעה לממדים גדולים. בעוד שבנגב יש משפחות רעבות, אחרות זורקות מזון. 

סביב המקרר התפתחה קהילת פייסבוק, של אנשים שתורמים מכל הלב. רבים פונים לעמוד הפייסבוק, על מנת לברר האם צריך והאם מתאים לתרום. 

מי לוקח? מי שצריך. ''לרוב המקרר מתרוקן בלילה לכן אנחנו לא יודעים. אבל זה גם לא משנה, כי במקום שדברים יזרקו ויהיה בזבוז של מזון...אנשים נהנים מהאוכל'', אומרת חברת מועצת העיר יסמין פרידמן, אחת השותפות לפרויקט.

שכונה ב' בבאר שבע הפכה לשכונה סטודנטיאלית, בגלל קרבתה לאוניברסיטה ולמכללות וגם לביתם של מיזמים חברתיים ומקומות בילוי ייחודיים, בהם מקום הבילוי הכמעט יחידי של קהילת הלהט''ב בבאר שבע. 

תגובות

End of content

No more pages to load