• 15 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מצילים חיים: מאות חתולי רחוב בב''ש עוקרו וזכו לטיפול רפואי

בשנים האחרונות, עוקרו, סורסו ואף קיבלו טיפול רפואי למעלה מ-15,000 חתולים רחוב על ידי עיריית באר שבע. עיקור או סירוס חשובים לבריאות החתול ומשפרים את איכות חייו

חזרה לשכונה אחרי עיקור - וזכתה בבית לתמיד (צילום: דני בלר)

ממשיכים בעשייה למען בעלי החיים: מאות חתולי רחוב בבאר שבע עוקרו/סורסו בחודשים האחרונים במבצע מוצלח שנערך בחודשים האחרונים עוקרו/סורסו מאות חתולי רחוב בבאר שבע. מדובר במבצע שימשך גם בחודשים הקרובים במהלכו אף בוצעו ויבוצעו טיפולים רפואיים לחתולים המנותחים. 

מדי שנה מעקרת ומסרסת העירייה מאות חתולי רחוב בתקציב של מאות אלפי שקלים. בשנים האחרונות, עוקרו וסורסו למעלה מ-15,000 חתולים, זאת בשל חשיבות בריאותם של תושבי העיר, למען איכות החיים בב"ש, לשיפור בריאות ורווחת החתולים בעיר וכמענה מידי למניעת התרבות בלתי מבוקרת בקרב חתולי הרחוב.

על פי שיטה זו, המקובלת והמומלצת על ידי הגורמים המקצועיים בארץ ובעולם, לוכדים חתולי רחוב בצורה הומנית וללא כאב (על פי נהלי משרד החקלאות), החתולים מובלים למרפאות שם מבצעים בהם סירוס/עיקור, מחסנים בחיסון כלבת ולאחר השגחה משחררים את החתולים חזרה לשטח המחיה שלהם. כל חתול שעבר טיפול מסומן באמצעות קיטום חלק קטן מאוזנו השמאלית במטרה למנוע ניתוחים מחודשים על חתולים שכבר עוקרו או סורסו. יש לציין, עיקור וסירוס חשובים לבריאות החתול, מונעים מחלות ומשפרים את איכות חייו. מדובר בפרויקט שמבצעת זכיינית בשיתוף המחלקה הווטרינרית בעיריית ב"ש. המבצע נערך בשיתוף פעולה פורה עם אוהבי בעלי החיים בעיר.

סיפור מרגש קרה הערב בשכונה ה', כאשר חתולה, שהייתה הוותיקה בבלוק (וגם העמידה לא מעט צאצאים), חזרה אחרי שנעלמה. פעם אחר פעם השכנים ניסו ללכוד אותה על מנת להביאה לעיקור והיא נעלמה. לפני כשבועיים היא לא נראתה יותר והשכנים חשבו שקרה לה משהו. הערב היא הופיעה באחת הדירות, בריאה, שלמה, מעוקרת, אכלה בתיאבון ותפסה פינת מנוחה. היא אומצה בו במקום.


לכידת החתולים - ועיקור (צילומים: קרולין פרנק)

עיריית באר שבע קוראת לתושבים להמשיך לדווח למוקד 106 על אזורי ריכוז חתולי הרחוב על מנת שהלוכדים שלנו יגיעו גם אליהם.

מאכילי חתולים המעוניינים להביא חתולים לניתוח באופן עצמאי, מוזמנים גם הם לפנות למוקד 106 לצורך בקשה להסדרת מיקום ההאכלה שלהם, לאחריה הדבר יתאפשר.


תגובות

End of content

No more pages to load