• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: כנופיות רעולי פנים הפכו לאימת הפיצוציות בבאר שבע

מכה כמעט יומיומית: רעולי פנים שודדים פיצוציה וגורמים נזקים של עשרות אלפי שקלים. הפעם זה קרה בנווה נוי. צפו בתיעוד

לאור היום: אחד מרעולי הפנים שודד את הפיצוצייה בכניסה לנווה נוי (צילום: מצלמת אבטחה)

''זה נזק של עשרות אלפי שקלים שאני לא יודע איך אחזיר אותו. באו רעולי פנים בשעה חמש וחצי בבוקר, פרצו, לקחו בעיקר סיגריות וברחו מהמקום. הפיצוציה היא הפרנסה שלי ושל משפחתי'', מספר עידן סיטקילוב, בעל פיצוציית ''פגודה'' בנווה נוי. ביום שלישי, בשעה לפנות בוקר, התמונה הכל כך מוכרת בבאר שבע: רעולי פנים שודדים פיצוציות, חנויות נוחות בתחנות דלק, סכונויות דואר, קיוסקים, גונבים כלי רכב או חלקים של כלי רכב, נכנסים לחצרות בתים וגונבים אופניים. השבעו פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נתונים מעוררי דאגה באשר לרמת הביטחון האישי בבאר שבע. מבין הערים הגדולות בישראל, באר שבע הינה העיר בה חשים הכי פחות בטוחים להסתובב אחרי רדת החשיכה.

וידאו: תיעוד הפריצה לפיצוציית פגודה (מצלמת אבטחה)
​​​​​​​

פיצוציית פגודה אינה שוכנת במקום מבודד: היא ממוקמת ברחוב רותם 2, בכניסה לשכונת נווה נוי, שגם חוותה לא מכבר מכת פריצות ונזק לכלי רכב. השוד לא נעשה בשעות החשיכה, אלא באור יום מלא. הגנבים לקחו איתם בעיקר סיגריות, סחורה ''חמה'', שמניבה רווחים נאים לסוחרים בפריטים גנובים. סיטקילוב לא יודע מה הוא חש יותר: כעס עצום או תסכול. ''רציתי לחסוך קצת בעלויות ולא ביטחתי את הפיצוציה. לא חשבתי שבמקום מרכזי כזה, לא רחוק ממול 7, בלב שכונה. אני מעריך את הנזק בעשרות אלפי שקלים. גנבו סיגריות, אבל גם עקרו את הקופה וגרמו נזק למקום''.

סרטון מצלמת האבטחה מראה את רעולי הפנים בפעולה, הם גונבים וגורמים נזק לפיצוציה. אחרי שהם יוצאים מהמקום, אחד מהם מרים ידיו מעלה בתנועת ניצחון והם עוזבים את המקום בניחותא. יש עסקים שנפרצו יותר מפעם אחת, בהם סניף הדואר במקס אמות - והחליטו לסגור. ''הם (הגנבים) עובדים כמו נינג'ות, הם מאורגנים. הם מתצפתים על העסק, לומדים אותו, לומדים את האיזור, כמה סיורי משטרה יש ובאיזה שעות'', מספר בעל עסק בבאר שבע, המבקש שלא להיחשף. ''זה בדרך כלל צעירים, בני 20 ככה, שרוצים להביא את המכה. יש צעירים בדואים שהולכים ללמוד במכללות, הולכים ללמוד רוקחות, מכונאות, טכנאות. אף אחד, בטח לא בבאר שבע, לא מונע מהם ללמוד ולעבוד. הבעיה היא שאין להם רצון לשבת ללמוד ולקום בבוקר לעבודה. הם רוצים הכל ומהר''.

עידן הגיש תלונה במשטרה אודות הפריצה. 

תגובות

End of content

No more pages to load