• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רק מעטים הפגינו בב''ש, אבנים נזרקו על שוטרים ליד קניון הנגב

אחרי ההפגנה אתמול, במהלכה נחסמו צמתים מרכזיים בב''ש לשעות ארוכות - פריסה משטרתית חסרת תקדים - ומעט מאוד מפגינים

הזעם והכאב. מדליקים נרות לזכר 11 הקורבנות (צילום: דני בלר)

השקט שאחרי הסערה הגדולה: רק כעשרים מפגינים, מארגון ''עומדים ביחד'' ערכו היום משמרת מחאה ליד צומת קניון הנגב, לזכרו של הנער סולומון טקה ז''ל, שנורה למוות על ידי שוטר בחיפה, שלשום. משעות הצהריים הוצבו כוחות בצמתים הסמוכים לקניון הנגב ובקרבת הגרנד קניון. 

סמוך לשעה 20:00, מספר צעירים הגיע לצומת הקניון, התעמת עם השוטרים ויידה אבנים. על פי עדי ראיה, מספר צעירים נעצרו, אחרי שהמשטרה החליטה לא להכיל עוד את האירועים ולנהוג יד קשה נגד מפגינים.

נכון לשעה 19:00, התנועה בבאר שבע זורמת כסדרה, אחרי שמשטרת ישראל נערכה מבעוד מועד עם אצמעים לפיזור הפגנות. ''היה חשש שיהיה עימות בין המפגיניםל בין השוטרים, שקיבלו הוראה לא לאפשר חסימות כבישים. בשל כך, הוחלט לצמצם את מספר ההפגנות בארץ ולא לערוך הפגנה בבאר שבע'', אמר לברנז'ה NEWS אדם, הקשור למובילי המחאה. זאת, למרות שלמעט בשני מקרים, ההפגנות בבאר שבע התנהלו בסדר ורבים מהמשתתפים ניצלו את ההזדמנות להביע את כאבם על 11 הצעירים שנהרגו מאש שוטרים. 

משמרת מחאה של ''עומדים ביחד'', בשעות הצהריים בב''ש (צילום: דני בלר)​​​​​​​

אתמול במהלך ההפגנה, בשיחות אחד על אחד, נשים רבות סיפרו כי הן חוששות לאפשר לילדים לצאת לשחק, מחשש שייתקלו בשוטרים. צעירים ששירתו בצבא מספרים על יחס משפיל ועל הצורך לשאת איתם תעודות חייל או קצין: ''תמיד נהיה חשודים ותמיד יצמידו אותנו לקיר ויערכו לנו חיפוש. נמאס מהיחס הזה''.

בשל החשש כי כבישי באר שבע יהיו חסומים גם הערב, עובדים רבים הקדימו את יציאתם מהעבודה ובמספר מקומות בוטלו לימודים ופעילויות.

הבוקר מיהר ניר ברקת להאשים את הקרן החדשה לישראל בארגון ההפגנות, דבר שעורר כעס רב בקרב יוצאי אתיופיה. ''אנחנו לא עדר שמובילים אותו'', אמרו מארגני המחאה בתגובה.

ממש במקרה? תקלה מסתורית שיבשה את הרשתות החברתיות

משעות הצהריים, גולשים רבים דיווחו על קשיים בשליחת הודעות בוואצאפ ובפייסבוק. מדובר בתקלה מסתורית, שאינה מאפשרת לשלוח הודעות ולא להציג תמונות וקבצי מדיה.

באתר DownDetector, המשמש  לבדיקת דיווחי משתמשים על תקלות ברשת מסביב לעולם, התקלות מתרכזות בישראל, מדינות אירופה ובאסיה ובחוף המזרחי של ארצות הברית.

תגובות

End of content

No more pages to load