• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בתום ספירת הקולות: עמיר פרץ, איש הנגב, הוא יו''ר מפלגת העבודה

עמיר פרץ, איש שדרות, אבי כיפת הברזל, הוא יו''ר מפלגת העבודה הנבחר. עליו יוטל תפקיד קשה עד בלתי אפשרי: לשקם את המפלגה ולהחזיר אותה לעמדת השפעה

יו''ר מפלגת העבודה הנבחר, עמיר פרץ, הבוקר בבאר שבע (צילום: משה פריאל)

מאת משה פריאל, כתבנו הפוליטי

איש הנגב, אבי כיפת הברזל - הוא היו''ר הבא של מפלגת העבודה: עמיר פרץ ניצח את יריביו סתיו שפיר ואיציק שמולי, עם 47% מהקולות. סתיו שפיר השיגה 26.9% מהקולות ואיציק שמולי, בהפרש קטן,  26.3%. על פרץ, תושב שדרות, תוטל המשימה הקשה עד בלתי אפשרית של שיקום המפלגה והחזרתם של התומכים שפנו למפלגות אחרות.

"אני רוצה להביא אנשים חדשים שיצטרפו אלינו להחלפת השלטון", אמר פרץ מיד עם בחירתו. עם זאת, הוא בחר שלא לערוך הערב מסיבת ניצחון, בשל מחאת יוצאי אתיופיה, ששיתקה את הצמתים המרכזיים בארץ. 

ראיון קצר עם עמיר פרץ, בבוקר, בבאר שבע (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​

היו״ר הנבחר של מפלגת העבודה, עמיר פרץ, החליט לדחות את חגיגות הניצחון בשל מחאת הישראלים יוצאי אתיופיה.  ''הערב הזה הוא ערב מרגש מאד עבורי ואני חש את כובד האחריות המוטלת עליי , הערב הזה צריך להפיח תיקווה בלבבותיהם של כל האזרחים שוחרי השלום והצדק החברתי ואני מודה לכל מי שתמך וגם לחברים שתמכו במועמדים האחרים , איציק שמולי וסתו שפיר שהם חלק חשוב בהנהגת המפלגה ובדור ההמשך שלה .החלטתי שלא לקיים את חגיגת הניצחון בשל השסע החברתי העמוק שהולך ומחריף לנגד עינינו , מחאת הישראלים יוצאי אתיופיה וההתפרצות הקשה היא ביטוי לתחושת אפליה רבת שנים שהם נושאים איתם , מחר נקיים את כל הפעולות הנידרשות לאיחוד המפלגה ולהפיכתה לבית פוליטי לכל ישראלי''.

מוקדם יותר הבוקר, בשעה 10:00, נפתחו כל הקלפיות ברחבי הארץ. בבאר שבע הקלפי מוקמה, כמו בבחירות הקדומות, במכללת אתגר, בדרך המשחררים. מחוץ לקלפי לא הורגשה תכונה מיוחדת. לא בלונים, לא משרוקיות, לא מוסיקת רקע ובטח לא נקניקיות.
הסימן היחיד שהצביע על התרחשות ארוע פוליטי במקום היו שלוש עמדות של פעילי המפלגה נציגי שלושת המועמדים .

יוסי שריקי, איש נתיבות, פעיל וותיק לשעבר, מנהל לשכת ראש הממשלה בדרום בתקופת אהוד ברק: "היחיד שיכול להציל את מפלגת העבודה זה עמיר פרץ בעל הניסיון הגדול ביותר היה שר בממשלה והכריע בדיונים חשובים ביותר . אם מפלגת העבודה חפצה בחיים חייבים להצביע לו. זה הזמן להגיד לצעירים שפיר ושמולי תמתינו שבו בצד ותנו לעמיר פרץ לעמוד בראש מפלגת העבודה חייבים את האיש הזה".

אור הצעיר הגיע מנתניה והוא מייצג את סתיו שפיר: "היא לוחמנית וחזקה. מפלגת העבודה במצב קריטי ואנחנו צריכים לצאת ממחר לדרך חדשה. לא לפחד להיות שמאל. להיות אנחנו".

מיכל מרגי ממיתר, פעילה חברתית בכנסת, סבורה שרק שמולי הוא הוא האדם המתאים להוביל: "הוא הוכיח את עצמו בשתי הקדנציות האחרונות בכנסת. חבר כנסת חרוץ וממוקד לקח על עצמו את נושא הקשישים, נלחם עבור החולים המאושפזים בבתי החולים והבליט את "מצוקת האשפוז". 

שמולי הזה נבחר  פעמיים על ידי ארגון המשמר החברתי בכנסת כחבר הכנסת המצטיין והתורם במסגרת המדד החברתי.

בשעה 12:00 הגיע למקום חבר הכנסת עמיר פרץ שאמר לברנז'ה NEWS: "אני מקווה שהלילה אנחנו מתחילים בבנייה לא של מפלגה פוליטית אלא של בית פוליטי, שאנשים ירגישו שזה הבית שלהם. אנחנו נחדש את הקשר עם כל האוכלוסיה שעזבה אותנו, עם הפריפריה, נחדש את הקשר עם המגזר הבדואי, הדרוזי, הנוצרי, הצ'רקסי .נחדש את הקשר עם הזוגות הצעירים, הגימלאים. כולם ירגישו שזה ביתם"

ישנם דיבורים שרקמת דיל עם סתיו שפיר?
"כולנו מתעסקים בבניית בית. אין יריבים בבית, רק שותפים".


תגובות

End of content

No more pages to load