• 06 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ממשלת ישראל אישרה הקלות לעזתים תמורת ''ריסון'' שיגור הבלונים

ממשלת ישראל העניקה הבוקר שורה ארוכה של הקלות לפלסטינים תמורת ''ריסון'' בכמות בלוני התבערה והנפץ, הכניסה דלק ופתחה את המעברים. בתגובה, חמאס שיגר עשרות בלוני נפץ ותבערה

הבנות עם חמאס? הנגב עולה באש, הבוקר (צילום: רפי בביאן, ביטחון שדות נגב)

אחרי שבוע בו שוגרו לישראל למעלה מ-100 בלוני תבערה, החליטה הבוקר ישראל, בתיווך מצרי, לפתוח את מעבר כרם שלום להכנסת סחורות, להגדיל את מרחב הדיג ל-15 מייל ולהכניס דלק לרצועה. בתמורה, חמאס ''תרסן'' את שיגור בלוני התבערה והנפץ לשטח ישראל. הבוקר, למרות ההסכמות, הרחבת שטח הדיג, הדלק ופתיחת המעברים - שוב הופרחו לשטח ישראל עשרות בלוני תבערה ונפץ. ביישובי הנגב יש תחושה לא רק של אובדן הרתעה מוחלט, אלא של הזנחה מצד ממשלת ישראל. לו בלוני תבערה היו נוחתים במדינת תל אביב, צה''ל, ללא ספק, היה פועל ביתר נחישות. 

וידאו: הנגב בוער, חמאס ממשיך להפריח בלוני חבלה באין מפריע (צילומים: רפי בביאן, תקשורת עזתית)
​​​​​​​


למרות הפגיעה המתמשכת, הממשלה מחליטה לשתוק, להבליג ולוותר לחמאס, בתמורה לשקט מדומה עד לבחירות. תושבי עוטף עזה והנגב הם הסובלים, אבל אלה שישובו להצביע לאותה ממשלה גם בבחירות הקרובות. שום מדינה ריבונית שפויה לא הייתה מסכימה שישוגרו לעבר בלוני תבערה ונפץ, הגורמים לנזקים של מיליוני שקלים, פוגעים בבריאות התושבים ומאיימים על חייהם.

''חמאס מכתיב לנתניהו מה לעשות''

יו''ר מפלגת כחול-לבן, רא''ל (מיל) בני גנץ, סייר הבוקר ביישובי העוטף, שבהם ריח עשן נוראי מאלפי דונמים של שדות בוערים:  "נתניהו ממלא בהליום את בלוני האש של חמאס. השבוע היו מאה שריפות, אפשר לראות את זה בעיניים, ולצערי גם בשחור בלב של התושבים. ההסכם מוכיח שחמאס מכתיב לנתניהו מה לעשות".

ביישובי הנגב, שהצביעו באופן גורף לנתניהו, הכעס רב. החקלאים רואים את שדותיהם עולים באש, ובמרחב כולו יש כבד של עשן. ראשי מועצות העוטף ושדרות, אופיר ליבשטיין (שער הנגב), אלון דוידי (שדרות) תמיר עידאן (שדות נגב), איתמר רביבו (חוף אשקלון) וגדי ירקוני (אשכול) פרסמו היום בצהריים דרישה משותפת: "שמענו דיווחים על הסדרה שאמורה לכלול הפסקה של כל הפרחות הבלונים, וכבר בבוקר אנו עדים למספר שריפות ובלונים בשטחי העוטף כולו. כל פעולה, כל הסדר, כל הסכם וכל שיחה, צריכה לכלול הפסקה מיידית של כלל השריפות והבלונים. לא נקבל פחות מכך. הממשלה חייבת להבין- השריפות ובלוני הנפץ הם טרור לכל דבר ועלינו להגיב לשריפות כמו שהן- מתקפת טרור על אזרחי מדינת ישראל. אנו דורשים לעצור את הטרור הזה אחת ולתמיד".

צרור בלונים עם מטען נפץ, שנחת הבוקר באשכול (צילום: ביטחון אשכול)​​​​​​​

אלא שטרור הבלונים נמשך, אל מול ממשלה שאינה יכולה להבטיח את שלומם של אנשי הנגב:  זר בלוני תבערה ונפץ ענק, נצפה כשהוא חולף מעל אחד הקיבוצים במועצה האזורית שער הנגב. צה''ל, כך מוסרים תושבים, עוקב אחר הזר.

מוקדם יותר הבוקר, סמוך לשעה 6:00, הופרח זר בלוני נפץ  מדרום רצועת עזה. הזר, חריג בגודלו, נחת בשטח חקלאי ליד קיבוץ במועצה האזורית אשכול. חבלן משטרה הגיע למקום ובדק את הזר. בידקתו העלתה כי מחובר אליו מטען נפץ רב עוצמה, שהתפוצץ זמן קצר לאחר מכן. בנס לא היו נפגעים באירוע, שיכול היה להסתיים בפגיעה גדולה יותר.

תגובות

End of content

No more pages to load