• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תכירו את סגן נ', בוגר קורס הטיס מבאר שבע

סגן נ' הוא הבאר שבעי היחיד מבין בוגרי המחזור האחרון של קורס הטיס. הוא העמיד דרישה לא להתפרסם בבאר שבע, מה שלא הפריע ללא מעט אימהות לנסות לשלוח אליו הצעות שידוכים לבנות שלהן

סגן נ'. שומר על מסתורין (צילום: דובר צה''ל)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

רק שני בוגרים מהדרום במחזור האחרון של קורס הטיס: אחד מאילת והאחר, מבאר שבע, סגן נ'. הטיס הטרי מבאר שבע העמיד דרישה מוזרה, שלא להתפרסם באתרים מקומיים, מה שלא הפריע ללא מעט אימהות לנסות כבר הבוקר, עם פרסום מידע אודותיו ברשתות החברתיות, לנסות לשדך לו את הבנות שלהן. 

חבריו מיהרו לברך אותו ברשתות החברתיות ואף סיפרו חוויות מימי בית הספר: ''בהצלחה' יא אריה'' (הכוונה לבעל החיים, זה לא שמו הפרטי...), ''כמו אימא פולניה טובה יש לי בת להכיר לו'' (גולשת שמכירה אותו), ''אשמח לשדך לו מישהי'' (גולשת אחרת שלא מכירה אותו אישית, אבל תשמח). היו גם מי שברכו את עיריית באר שבע ואמרו שסוף סוף יש הצדקה לכיכר המטוס.  ולמרות ש-נ' העמיד דרישה שלא תכתב עליו מילה באתרים מקומיים בבאר שבע עירו, הרשת הייתה מלאה בברכות, סיפורים וחוויות. בשנת 2019 קשה להתסיר מידע או להתנות תנאים היכן יפורסם והיכן לא.

וידאו: טקס מסדר הכנפיים בבסיס חצרים (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


יחד עם נ', 37 בוגרים נוספים קיבלו אתמול, חמישי, את כנפי הטיס, בתום קורס מפרך שארך לא פחות משלוש שנים, הכולל הכשרה לתפקיד טייס ותואר אקדמאי מאוניברסיטת בן גוריון. זהו המחזור 178 של קורס הטיס הצה''לי.

(צילום: דובר צה''ל)

הטקס, שעמד בסימן 50 שנה למלחמת ההתשה, נערך בבסיס חצרים הסמוך לבאר שבע, במעמד נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין, ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ומפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין.

את מירב תשומת הלב בטקס משך סגן ג' הטיס הראשון בחיל האוויר בן העדה הדרוזית, נצר למשפחה שתרמה רבות לביטחון המדינה :"אנו מצדיעים לכל מסיימי מסדר הכנפיים ובכלל זה לבוגר הקורס סגן ג' הטייס הראשון שמצמיחה העדה הדרוזית המופלאה. אני מכיר מקרוב את משפחתו של ג' ותרומתה המתמשכת למדינתנו", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו והתייחסלמצב הביטחוני: "על ישראל להיות מוכנה להגן על עצמה בכוחות עצמה מול כל איום אם נמסור את בקעת הירדן נגרום למלחמה חייל האוויר הןא המרכיב הראשון ביצירת עומק אסטרטגי למדינת ישראל בהגנה בהרתעה ובהתקפה אויבנו ידעו תמיד שזרוענו תגיע אילהם מי שמאיים לתקוף אותנו אנו נחושים להעביר את המערכה לשטחו".

נשיא המדינה ראובן ריבלין: "ממש בעת הזו, לפני 50 שנה, פתח חיל האוויר במבצע להשגת עליונות אווירית לאורך תעלת סואץ, מבצע שלאחריו הגיעו גם תקיפות העומק של טייסות הפאנטום שזה עתה הוקמו. 116 מטוסי אויב הופלו לאורך המלחמה ושלושים ממטוסינו לא שבו ממשימתם''.

''חלפו חמישה עשורים, הפלטפורמות האוויריות השתנו, אך הרוח היא אותה הרוח ועוצמתו של החיל חזקה מאי פעם. ריגש אותי במיוחד סגן ג', הטייס הראשון של חיל האויר, בן העדה הדרוזית. אתה ההוכחה שהשותפות בנפשנו. זאת הוכחה לנחישותם של בני העדה להוביל בכל חלקי צה"ל''.

(צילום: דובר צה''ל)

הרמטכ"ל כוכבי אמר: ''מעשור לעשור גדל היקף המשימות של החייל וגברה המורכבות ההגנה מפני מטוסים תוקפים הלכה והשתכללה ויצקה תוכן ממשי למושג עליונות אווירית. משימות  האיסוף הבודדות התרבו ונהיו למערכת מודיעינית ענפה המופעלת מדי יום בכל רחבי המזרח התיכון''. מחזור 178 היה על טהרת הגברים כאשר בין המסיימים נכדים של שני אישים מוכרים ואהובים, שכבר אינם עימנו.

(צילום: משה פריאל)

לא רק טיס באר שבעי: שני בוגרים דרומיים בקורס מפעילי כטב''מים

בנוסף לבוגרי הטיס שסיימו מסע ארוך קשה ומרתק, הסתיים אתמול קורס מפעיל כטמ"ם  - כלי טייס לא מאויש  - המופעל מרחוק. תפקיד מרכזי בהגנת שמי המדינה הוא משמש ליווי וסיוע לכוחות קרקעיים מהאוויר כיוון מסוקים ומטוסים למטרה איסוף מידע מודיעיני ועוד. בין מסיימי הקורס ה-33 נמצאים שני תושבי באר שבע והדרום.
סג"מ מ', בוגר אחד מבתי הספר התיכוניים בעיר במגמת ביולוגיה וכימיה .וסג"ם ע', מתגורר ביישוב סמוך לבאר שבע, למד בתיכון במגמת פיזיקה מדעי המחשב וסייבר.


תגובות

End of content

No more pages to load