• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פרס השקיפות השלטונית לעיריית ב''ש

שר המשפטים אמיר אוחנה קיבל את עמדת וועדת הפרס שקבעה כי ''עיריית באר שבע הציגה מודל מרשים וראוי לציון של פתיחת מאגרי מידע עירוניים באופן יזום, לטובת פיתוח העיר ורווחת התושב''

שר המשפטים אוחנה (צילום: אתר הכנסת), עיריית באר שבע (צילום: דני בלר)

משרד המשפטים מעניק זו השנה השלישית את פרס השקיפות השלטונית לרשויות ציבוריות או עובדי רשויות ציבוריות שפעלו בצורה יוצאת דופן לקידום השקיפות במסגרת עבודתם. פרס השקיפות השלטונית מוענק על ידי שר המשפטים, אחת לשנתיים, והשנה מוענק הפרס לראשונהעל ידי שר המשפטים החדש – אמיר אוחנה, יליד באר שבע.

מתוך 26 מועמדויות אשר הוגשו לוועדה, נבחרו חמישה זוכים בפרס השקיפות השלטונית לשנת 2019 והם:

עיריית באר שבע, אשר הציגה מודל מרשים וראוי לציון של פתיחת מאגרי מידע עירוניים באופן יזום, לטובת פיתוח העיר ורווחת התושב.

כמו כן, זכו:

משרד התיירות, שפועל מתוך תפיסה כוללת הרואה את המידע כנכס אסטרטגי שמוביל לשיתופי פעולה עם השוק הפרטי.

עיריית חדרה, אשר נוקטת בתפיסה ניהולית של ראשי המערכת ובהצבת יעדים ברורים לשיפור רמת השקיפות בעירייה.

המרכז למיפוי ישראל, שהציג שינוי תפיסה משמעותי בנושא מאגרי המידע הרבים והחשובים שברשותו.

מר מוניר קזמל, הממונה על העמדת מידע לציבור במשרד התקשורת, שלדברי הוועדה מבצע את תפקידו כממונה בנוסף לתפקיד אחר, מתוך תפיסת שקיפות ומתוך ראייה של עצמו כשליח ציבור.


השר אוחנה קיבל את המלצותיה של ועדת הפרס, בראשה עמדה מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, וזאת לאחר שהוועדה עיינה בכלל ההמלצות ובחנה את ההתקדמות שנעשתה בכל אחת מן הרשויות המועמדות בתחום השקיפות השלטונית.


שר המשפטים, ח"כ אמיר אוחנה: "אני מברך את כל הזוכים בפרס ומוקיר את פועלם יוצא הדופן לקידום הנגשת המידע הרלוונטי לעבודת הרשויות הציבוריות. הסטנדרטים הגבוהים שהציגו והובילו לבחירתם הם אבן דרך חשובה בחיזוק אמון הציבור במוסדות השלטון בישראל".


מנכ"לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור: "משרד המשפטים מחויב לערך השקיפות וחופש המידע ופועל באמצעים שונים על מנת להגביר ערכים אלו במגזר הציבורי. השקיפות היא ערובה למנהל תקין וטוהר המידות. הפרס יוענק זו הפעם השלישית ובכוונתנו להמשיך במסורת זו גם בעתיד".


תגובות

End of content

No more pages to load