• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''תכניסי אותי הביתה, רודפים אחרי ערבים''

מי הבחור שמנסה להיכנס לבתי דיירים בשכונה י''א בטענה שהוא בסכנה, אבל כשמציעים לו להתקשר למשטרה, הוא נעלם? עצה: לא מכירים - אל תפתחו את הדלת לזרים!

לא מכירים? אל תפתחו (צילום הדמיה: MAX PIXEL / CC0)

לא מכירים - אל תפתחו את הדלת: תושבים בשכונה י''א מדווחים על בחור צעיר שנוהג לנקוש נקישות חלשות על הדלתות ולבקש להיכנס הביתה בטענה ש''רודפים אחריו ערבים''. מדובר בצעיר בעל קומה ממוצעת, עם שיער שחור קצוץ, לבוש בבגדים בצבע שחור. בדרך כלל, על פי עדויות, הצעיר מבקש רשות להיכנס הביתה. הדיירים עימם שוחחנו, שמו לב שמשהו לא תקין והציעו לו במקום זה, להתקשר למשטרה, שזה הדבר הנכון לעשות במקרים כאלה. כאשר הבחור שומע את המילה ''משטרה'' הוא נעלם מהמקום.

רק לאחרונה הוגש כתב אישום נגד תושבת ירושלים,  אשר ביצעה שוד אלים, לאור יום, כלפי אישה מבוגרת בת כ-87 בביתה בב"ש, לאחר שהיא הזמינה אותה לשולחנה ונתנה לה אוכל. הנאשמת דפקה על דלת הקשישה וביקשה ממנה לאכול, ניצלה את טוב לבה ותקפה אותה.

טהר, תושבת שכונה י''א, נתקלה בצעיר. לדבריה, היה לו מבטא של דובר עברית כשפת אם ולא מבטא זר.  ''הוא דפק בדלת בשעה 21:30. פתחתי את הדלת ומולי עמד בחור כבן 17, לבוש בבגדים שחורים ושיער קצוץ והדבר הראשון שאמר זה ״רודפים אחרי ערבים״. הדחף הראשוני היה להושיט לו סיוע, מחשש שבאמת מדובר באירוע בטחוני''.

''אל תתקשרי למשטרה''

''אנחנו מגדלים כלבת פיטבול, מאולפת ומלאת אהבה, אבל באותו רגע פשוט התחרפנה וזיהתה משהו מוזר, השתוללה. בחיים לא התנהגה בצורה כזאת. ההבעות פנים של הבחור התחלפו והוא היה מבולבל והמשפט הראשון שיצא לו מהפה זה ״את חייבת להכניס אותי לבית״. אני גרה בקומה שלישית והוא דפק דפיקות חלשות מאוד ואפילו עלה במעלית. בן אדם שנמצא במצוקה לא יעלה במעלית ובטח לא עד קומה שלישית''.

''למרות שקלטתי את הסיטואציה המוזרה ניסיתי לעזור ואמרתי לו שאתקשר למשטרה. הוא ישר נרתע ואמר ש״לא לא, אל תחייגי״. הבנתי שהוא מתנגד למשטרה הצעתי לו שאתקשר להורים שלו והוא מנגד אמר ״לא אל תחייגי יש לי טלפון רק תכניסי אותי לבית״
כשהבנתי שמשהו חשוד מיד סגרתי את הדלת ונעלתי והוא נשאר מאחורי הדלת חייג למישהו וירד למטה''.  בינתיים, החליטו בבלוק בו מתגוררת טהר להתקין מצלמות אבטחה.

טהר חוששת כי אותו צעיר ינצל את תמימותם וטוב לבם של אנשים מבוגרים ושל שכנים: ''בשכונה שלי יש המון עולים חדשים והמון אנשים מבוגרים. הסברנו לשכנים שלא פתוחים דלתות לזרים''. מקרים נוספים דומים נרשמו גם בשכונה ה' - וגם במקרה זה, שכנים לא מיהרו לפתוח את הדלת.


תגובות

End of content

No more pages to load