• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הנגב בוער: 25 שריפות מהבוקר, 100 מתחילת השבוע - וישראל שותקת

בלון תבערה נחת בתוך בריכת שחיה ומהבוקר, כ-25 מוקדי שריפה בנגב, למעלה מ-100 מתחילת השבוע. ישראל, בינתיים, לא נוקטת בתגובה, מלבד אזהרה של דובר צה''ל בערבית

דליקה ,הבוקר, בנגב (צילום: דוברות כיבוי והצלה)

הנגב בוער, בשבוע הקשה ביותר מאז החל סבב ההצתות הנוכחי: מהבוקר, חמישי, פרצו לא פחות מ-25 שריפות בנגב כתוצאה מבלוני תבערה ובסך הכל, מתחילת השבוע, הוצתו בנגב למעלה מ-100 שריפות והופרחו מאות בלוני תבערה ונפץ. הרקע לגל הטרור הנוכחי: חמאס אינו מרוצה מהתקדמות ההסדרה ומהעובדה שישראל אינה נענית לכל תביעות הארגון. 

שדות בוערים בנגב  (צילום: כיבוי והצלה נגב)

רק בתחילת השבוע ישראל אפשרה להעביר לרצועה מיכלי הליום, הנחוצים להפעלת ציוד רפואי. ברור כי ההליום משמש גם את מפריחי הבלונים. העברת הסחורות, כמו גם הדלקים, נמשכת כסדרה. צה''ל לא פעל ברצועה וגם הממשלה לא התעסקה בגל ההצתות, מאחר וכל הסיעות עסוקות בהכנות לבחירות. 

שני בלוני תבערה נפלו היום בשטחי מועצת שער הנגב: הראשון נחת בתוך שכונה בקיבוץ ניר עם וכובה על ידי תושבי המקום. הפריט השני נפל בשטח הבריכה במפלסים, גם הוא כובה מיידית. באותה שעה היו בבריכה מתרחצים, שראו לתדהמתם איך הכדור הבוער מתקרב לעברם.

בין המוקדים היום: שבעה מוקדי שריפה בשטחי כפר עזה, אחד בשטח מאגר המים בגבים, שריפה אחת פרצה בשטחי נחל עוז ו שריפה נוספת בתוך קיבוץ מפלסים. בערב פרצו מוקדי שריפה נוספים בשטחי המועצות בעוטף עזה. 

צילום: כיבוי והצלה נגב​​​​​​​

האווירה מתוחה מאוד לקראת מחר, שישי, שהוא יום צעדות השיבה האלימות על גבול הרצועה. מאז תחילת סבב ההסלמה נוכחי צה''ל ערוך ברצועה בכוחות גדולים, לרבות פריסת כיפות ברזל בדרום.  עם זאת, התגוןבה היחידה של צה''ל כרגע היא בדיבורים: דובר צה''ל בשפה הערבית, אביחי אדרעי, כתב בטוויטר: ''לא נסבול את המשך שיגור בלוני התבערה''.

ביישובי הנגב הכעס גדול, אך עם זאת, איש לא יוצא לעת עתה להפגנות, אולי מתוך ידיעה שאף מפלגה לא תקשיב לו. הנזקים ליישובים גדולים - החל מהנזק הכספי של שדות חקלאיים בוערים ויש גם את הנזק הבריאותי, של אוויר המכיל חלקיקי פיח בדרך קבע. 

בנגב גם מודעים לעובדה, שסבב חימה נוסף הוא רק עניין של זמן. 

תגובות

End of content

No more pages to load