• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עם דמעה בלב: דחפור ראשון עלה על ורסמיל - ואיפה הגביע?

בטקס פרידה מרגש, במעמד ראש עיריית ב''ש, כוכבי עבר, אנשי נדל''ן וקבלנים - עלה הדחפור הראשון על איצטדיון וסרמיל, שבעוד כמה שנים יהפוך לשכונת מגדלים. אלא שאיש לא ציפה לסיפור המוזר בסוף הערב

זהו, נגמר. דחפור עולה על וסרמיל (צילום: דני בלר)

נפרדים סופית: הערב החל הדחפור הראשון בהרס הטריבונות של איצטדיון וסרמיל ההסטורי, בטקס מרגש, בו השתתפו ראש עיריית באר שבע (שהיה שחקן נוער של הפועל), שחקני עבר, אנשי ספורט, יזמים וקבלנים. 59 שנים עמד האיצטדיון על הקרקע, המשחק האחרון נערך בו בשנת 2015. במקום האיצטדיון תיבנה שכונת מגדלים חדשה.

היה עצוב לראות את הדשא הערב. בטקס הפרידה במעמד האוהדים הוא היה ירוק. הערב כבר הצהיב, כאילו חש שהחזיר את נשמתו הספורטיבית. אחרי ספירה לאחור, דפחור החל בהרס הטריבונה הקרובה לשער 6. כוכבי העבר (למען האמת, כוכבים גם כיום) שלום אביטן, אברהם נומה, מאיר ברד, אלעד בונפלד, ויקו חדד, לא יכלו שלא להסתיר את ההתרגשות שלהם כאשר כיסאות הפלסטיק נעקרו ממקומם.

את אירוע הפרידה ארגנו מי שרכשו את הקרקע - החברות  הקלבניות ''אזורים'' ו''י.ח דמרי''. יגאל דמרי היה נרגש במיוחד: כילד, הוא היה מגיע לאציטדיון, לראות את משחקי הקבוצה - עושה הכל על מנת להיכנס. היום, הוא עומד לבנות שכונה שתהפוך לאחת המרכזיות בעיר, על קרקע איצטדיון הבית של הקבוצה שכל כך העריץ כילד. את האירוע הפיקו אביב&לירז.

גם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', שהיה שחקן בקבוצת הנוער, סיפר איך כילד החלום שלו ושל חבריו היה להיכנס למגרש ואיך התרגש כשניתנה לו ההזדמנות הראשונה לשחק. דנילוביץ' סיפר על החזון המשותף לכל מי שעוסקים בעשייה בנגב - שהוא ביכולת לחשוב על העתיד, עם האתגרים והקשיים, כי לדבריו, בניינה של עיר משול למירוץ שליחים.

ראש עיריית ב''ש, רוביק דנילוביץ', על הערב המרגש (מראיין: משה ניר, צילום: דני בלר)
​​​​​​​​​​​​​​

הערב הסתיים, איך נאמר, בצורה מוזרה: גביע המדינה  של הפועל באר שבע משנת 1997, אשר הוצג בפני הקהל במהלך הטקס, נעלם.

מארגני האירוע מיהרו להזעיק את גורמי האבטחה ועירבו את המשטרה. היה חשש שהגביע נגנב, אבל התברר שהעיתונאי משה ניר השאיל את הגביע והייתה אי הבנה בינו לבין המארגנים. ניר, עיתונאי עם ותק של כמעט 40 שנה בתקשורת המקומית והארצית, ליווה את הפועל באר שבע בשנות האליפות ואת ראש העירייה אז, יצחק רגר ז''ל. 

משה ניר עם הגביע, שניות לפני צאתו לכיוון בית העלמין (צילום סלולרי)''לקחתי את הגביע בשביל להניח אותו על קברו של ראש העירייה איז'ו רגר''. במאי, שנת 1997, הפועל זוכה לראשונה בגביע. יצחק רגר היה אז כבר חולה מאוד במחלה קשה, על ערש דווי. שחקני הפועל באר שבע, יחד עם סגן ראש העיר דאז אנדריי אוזן וכמה עיתונאים הגיעו לביתו של רגר בשכונה ה'. קפטן הפועל דאז, סתיו אלימלך, הגיש לרגר את הגביע ואמר לו ''בשבילך איז'ו''. רגר התרגש וכאילו אסף כוחות והעלה חיוך על פניו.

הגביע מונח על קברו על ראש עיריית באר שבע יצחק רגר ז''ל (צילום: משה ניר)
​​​​​​​

בבוקר שאחרי הזכיה משה ניר, כיום עורך הספורט של ברנז'ה, אז שדר פסורט ברדיו דרום, העלה לשידור את רגר ואת הקפטן סתיו אלימלך. ''הבאתם לי גביע של בריאות'', אמר רגר בשידור המרגש. רגר נפטר כשבועיים לאחר הזכייה בגביע זה. הסיפור הזה מלווה את ניר, אוהד שרוף של הפועל ב''ש, כל חייו. לא פעם הוא הזכיר כמה הזכייה שימחה את רגר, שהיה כבר חלש מאוד וכמה כל מי שנכחו באירוע או השתתפו בשידור, התרגשו עד דמעות.

הערב ניר היה עצוב, כמו אוהדים רבים שוסרמיל היה מגרש החלומות עבורם. ''אני חש כאילו באתי להלווייה, לפרידה כואבת, תם עידן'', אמר. מתישהו, כמעט בסוף פרק הנאומים, משה ניר יצא וגם הגביע לא נמצא. ניר לא ענה לטלפון, מה שלא רגיל אצלו. מארגני הערב נלחצו. בעודם מדברים עם המשטרה, הגיע צילום לוואצאפ, בו נראה הגביע מונח על קברו של יצחק רגר ז''ל.

''זה הגביע שלי, של כולם, איך אפשר להגיד שגנבתי אותו? לקחתי את הגביע לאיז'ו, ביום שהורסים את האיצטדיון. רציתי לשמח אותו פעם אחת אחרונה. הגביע אצלי ומי שרוצה אותו יכול לבוא לקחת אותו'', הסביר. לקראת חצות - הכל שב על מקומו בשלום, אם כי יש כמה אנשים שכועסים על ניר.

במקום תוקם שכונה חדשה

לדברי היזמים, פרויקט סנטרל פארק 17 צפוי לכלול בסיומו למעלה מ- 2,300 יחידות דיור וישתרע על שטח של מעל 200 דונם. פארק המגורים יכלול 17 מגדלים בני 29 קומות, שטחים ירוקים נרחבים ,כ- 16 דונם פארק גדול שיוקם במרכז השכונה אשר ישמש כריאה הירוקה, מרכז ספורט ושירותים לאזרח דוגמת בתי ספר וגני ילדים, שירותי בריאות וכיו"ב. תמהיל הדירות יכלול דירות 4 חדרים בגדלים של 99-108 מ"ר, בתוספת מרפסות של עד 17 מ"ר, דירות 5 חדרים בגודל של כ-130 מ"ר עם מרפסות בשטח של 20 מ"ר ודירות מיני פנטהאוז ופנטהאוז . השכונה תציע לתושביה את כל הטוב שיש לבאר שבע להציע, איכות חיים במרכז העיר, מרכזי עסקים, מרכזי ידע ואקדמיה, מרכזי תרבות ופנאי, גישה נוחה לצירי תחבורה ראשיים ועוד.


תגובות

End of content

No more pages to load