• 06 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: ניידת עוברת? הפורצים המשיכו בעבודה כרגיל....

הפתעה לא נעימה ציפתה הבוקר למתן גוהרי, בעליה של פיצוציית ''טוטו לוטו מפגש השלום'': פורצים נכנסו ורוקנו מהחנות סחורה בשווי 90,000 שקלים - ולא התרגשו כשניידת שהייתה בדרכה לקריאה דחופה חלפה לידם

הפורצים בעבודה, הניידת (מימין, מסומנת בעיגול) הייתה בדרך לקריאת חירום ולא הבחינה בהם (צילומי מסך)

בוקר לא נעים למתן גוהרי, בעליה של פיצוציית ''טוטו לוטו מפגש השלום'': פורצים נכנסו באישון ליל, סמוך לשעה 2:30 ורוקנו מהפיצוציה סחורה בשווי של כ-90,000 שקלים - כגון סיגריות ואלכוהול, אותם יוכלו למכור לעבריינים העוסקים בשיווק סחורה גנובה. כאשר מתן עבר על סרטון מצלמת האבטחה, שתיעד את הפריצה, נדהם לראות שניידת חלפה במהירות ברחוב והשוטרים בתוכה לא הבחינו בפורצים מעמיסים סחורה וגם לא שמעו את האזעקה מופעלת. 

וידאו: תיעוד פריצה (מצלמת אבטחה, עריכה: דני בלר)
​​​​​​​


''אני לא מבין איך לא הבחינו בפורצים, שפשוט חנו מול הפיצוצייה והעמיסו ציוד'', אומר גוהרי. ''האזעקה פעלה. רואים אנשים מעמיסים סחורה ליד עסק עם אזעקה מופעלת - לא עוצרים?''. בסרטון רואים למשך שניה את הניידת, אשר מתברר כי הייתה בדרכה לקריאה דחופה. 

הפיצוציה שנפרצה (צילום סלולרי)


זה לא מרגיע את מתן גוהרי, שעכשיו יצטרך להתמודד עם הבירוקרטיה המייגעת מול חברות הביטוח. פיצוציות, קיוסקים וחנויות נוחות הפכו למטרה קלה עבור הפורצים בבאר שבע. רק לאחרונה נסגר סניף הדואר במתחם מקס אמות, אחרי שנשדד לא פחות מ-3 פעמים. בין היתר נשדדו בבאר שבע חנויות נוחות בתחנות דלק, פיצוציות שכונתיות ועסקים במתחמים מסחריים. 

בסופו של דבר, המשטרה מצליחה לשים את היד על רוב רובם של הפורצים: חלקם לא מקצועיים ומותירים עקבות, אחרים שוכחים כי בתי עסק ורחובות בבאר שבע מרושתים במצלמות אבטחה. 

ממשטרת ישראל נמסר כי: ''עם קבלת הקריאה בחשד לפורצים שוטרים הגיעו למקום ונפתחה חקירה. בנוגע למעבר הניידת במקום אין כאן אלא ניסיון לקושש כותרות כנגד שוטרים שעסקו במלאכתם בהגשת סיוע לאזרח בקריאות מוקד 100, אלולא ידעו כי במקום מתבצע דבר עבירה נסיון העבר והחתירה למגע מלמדים שאין חולק והיו ניגשים לבדיקת העניין.  כחלק ממאבקה הנחוש של המשטרה חל גידול משמעותי בהגשת כתבי האישום כנגד חשודים בפשיעת הרכוש. מאבק זה הינו נחוש ומתמשך והכל למען האזרח הנורמטיבי שומר החוק''.

תגובות

End of content

No more pages to load