• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צו הארנונה יובא לאישור ביום רביעי: התייקרות של % 2.58

אין ממשלה מתפקדת - ועיריית באר שבע נאלצת להביא לאישור ביום רביעי את צו הארנונה, שתתייקר ב-2.58 % כמתחייב בתקנות משרד הפנים

צו הארנונה לשנת 2020. התייקרות של %2.58 (צילום: דני בלר)

ביום רביעי יובא לאישור צו הארנונה לשנת 2020 המתייקרת ב-2.58 אחוזים. מדובר בעלייה הנקבעת באופן אוטומטי על ידי משרד הפנים והיא מבוססת על עליית השכר במגזר הציבורי. בישיבת מועצת העיר בעקבות שאילתא של חבר המועצה משה ינאי, הסביר ראש עיריית באר שבע כי בשל ההליכה לבחירות חוזרות, אין אפשרות לבצע שינויים או לבקש הקלות, שהן אינן בסמכות ממשלת מעבר. 

לדברי רוביק דנילוביץ' בישיבה, איש  לא צפה מצב בו לא ניתן יהיה להרכיב ממשלה וללכת לבחירות כלליות. מבחינתה של עיריית באר שבע, מדובר במצב משתק: במקרה הטוב, הממשלה תורכב בנובמבר 2019 כך ששנת העבודה הנוכחית אבודה. במשרד הפנים ביקשו מעיריית באר שבע - ומעשה מכל הרשויות המקומיות בארץ, לנהוג בצורה שמרנית, שכן אין מי שיאשר החלטות שאינן חלק מספרי התקציב.

וידאו: ראש עיריית ב''ש מתייחס לצו הארנונה בישיבת המועצה (צילום: דני בלר)


בעיר באר שבע למשל, נושא הארנונה לעסקים קטנים עמד בפני שינוי ועמדה להיות מושקת תוכנית בלומברג. עד שלא תוקם ממשלה - לא ניתן לא לתכנן תוכניות לעתיד - הקואליציה העירונית ביקשה לנצל את השנה הראשונה להתוויית תוכניות ארוכות טווח, אך 2019 אבודה. למעשה, כל הרשויות המקומיות בישראל נמצאות במצב של חוסר וודאות, עד שלא תורכב ממשלה יציבה.

צו הארנונה לשנת 2020 באתר עיריית באר שבע

תגובות

End of content

No more pages to load