• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''אסון תכנוני'': כ-50 איש הפגינו נגד הקמת מגדלי הגרנד קניון

מנסים לשנות את רוע הגזירה: בהפגנת התושבים נגד הקמת המגדלים הושמעה קריאת אזהרה מפני ציפוף השטח והוספת 1,000 דיירים על מכוניותיהם למתחם שכבר כיום עמוס לעייפה

האם ההפגנה תשנה את רוע הגזירה? (צילום: דני בלר)

כחמישים מפגינים זעקו היום, שישי, בצומת הגרנד קניון, בסמוך לחניה, במחאה על הקמתם של שלושה מגדלי מגורים, בהם כ-300 יחידות דיור, על השטח של חניון הגרנד קניון. הבניינים יוסיפו על המתחם הדחוס כבר כיום כ-1000 דיירים נוספים על מכוניותיהם. המפגינים הזהירו מפני האסון התכנוני שיהפוך את התמחם והשכונות הסמוכות לפקק תנועה ענקי. כבר כיום, צומת הגרנד קניון עמוס ותושבי שכונת הוילות הסמוכה מתקשים להיכנס ולצאת ממנה. 

וידאו: ההפגנה בצומת הגרנד קניון (צילום: דני בלר)


עם זאת, המפגינים נזהרו להשמיע דברי ביקורת כנגד ראש עיריית  באר שבע ושתקו כל עת שראו מצלמה, ככל הנראה מתוך חשש שיבולע להם. ''אנחנו מאוד אוהבים את רוביק ומודים לו על הפיתוח האדיר של העיר, אבל פה פשוט חונקים אותנו'', אמרה אחת המפגינות. 

מפגין אחר, שלא רצה לדבר למצלמה, אמר כי ''ככל הנראה העניין אבוד. אני חושב שאם יאשרו סופית את ההקמה, אנחנו נמכור את הבית כאן ונעבור לשכונה אחרת. לא לזה קנינו בית כאן. רוצים לעשות כסף, הכסף מדבר כאן. איך מאשרים דבר כזה? צפיפות כזאת?''.

ההפגנה ליד הגרנד. מתוך השידור החי שהועבר בדף של ברנז'ה NEWS (צילום: דני בלר)
​​​​​​​


לאחרונה, הוועדה המחוזית לתכנון ובניה דחתה את רוב טענות התושבים המתנגדים לבניית שלושה מגדלי מגורים בחניון הגראנד קניון בבאר שבע. על פי התוכנית שאושרה, יוקמו 3 מגדלים בני 24 קומות, בהם כ-300 יחידות דיור, כ-1,000 דיירים חדשים באחד המתחמים הצפופים בעיר. 

​​​​​​​לפני שנה, במאי, נדחו כל 139 התנגדויות נגד הקמת המגדלים בשטח הגרנד קניון על ידי הוועדה המחוזית. הערב, עם פרסום מסמך ועדת המשנה להתנגדויות בועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז הדרום, נחשף גם כי שלושת המגדלים אינם סוף פסוק. במקום, כך מסתבר, יש תוכניות למבנים נוספים, על שטח הגרנד קניון עצמו. 


תגובות

End of content

No more pages to load