• 02 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מצעד הגאווה של ב''ש: איזה רחובות ייסגרו ומי יופיע ברחבת העירייה?

באר שבע חוגגת גאווה: אלפי צועדים צפויים להשתתף מחר במצעד הגאווה השלישי של העיר וליהנות ממסיבה והופעות ברחבת העירייה. איזה רחובות ייסגרו ומתי?

מצעד הגאווה ב-2018 (צילום: דני בלר)

משטרת ישראל השלימה הערכותה למצעד הגאווה, השלישי בתולדות באר שבע, שייערך מחר, חמישי ה-20 ביוני, בבאר שבע במסלול הרחובות ביאליק- המשחררים- שז"ר- מנחם בגין וסיומו ברחבת עיריית באר שבע. שוטרים רבים, גלויים וסמויים, יפרסו כחלק ממערכים לשמירת הבטחון, הסדר הציבורי והתנועה.

לצורך קיום הצעדה ייסגרו החל מהשעה 18:00 ועד לסיום האירוע, עפ"י מקטעי הפעילות מפגשי הרחובות:

מקטע ביאליק מרח' בן יהודה עד רח' בזל. מקטע המשחררים ייסגר מרח' יהודה הלוי עד שד' רגר. מקטע שז"ר ייסגר משד' רגר עד רח' הנרייטה סאלד. מקטע רח' השלום ייסגר מרח' גולומב עד רח' מנחם בגין.מקטע רח' אוסישקין ייסגר מרח' מונטיפיורי עד רח' המשחררים.

במשטרה מציינים כי לא תותר הכנסת כלי נשק, כלי זכוכית, אופניים חשמליים ואלכוהול למתחם האירוע. החל מהשעה 12:00 ייסגר לתנועה מקטע רח' דרך המשחררים מביאליק עד רח' שמעוני והציר יפונה מכלי רכב.

ההגעה למשכן אומנויות הבמה וקונסרבטוריון (שבוע הספר העברי) תותר מרח' יעקב כהן ומרח' שמעוני בן יהודה. 

''אנו מבקשים להשמע להנחיות השוטרים, על כל מקרה מעורר חשד יש להתקשר למוקד 100 של משטרת ישראל.  ניתן להתעדכן דרך מוקד 110 של משטרת ישראל או מוקד 106 של הרשות המקומית'', אומרים במשטרה.

 המצעד יחל בשעה 16:30, בהפנינג צבעוני, ברחבת ביה"ס יעלים. הצעדה תצא בשעה 18:30 לאורך דרך המשחררים ותסתיים במתחם העירייה, שם יערכו הופעות הפנינג, יוצבו דוכנים ויהיו הופעות של מאיה בוסקילה  ודי-ג'יי קליי. סלין לה דיוויין תנחה את האירוע.

המצעד בבאר שבע מבקש, זו השנה השלישית, להביא לכדי נראות ציבורית את קהילת הלהט''ב בעיר. בשונה מהמצעד התל אביבי, שהוא אירוע תיירותי המושך אליו עשרות אלפי תיירים, בבאר שבע מדובר באירוע הרבה יותר צנוע בהיקפו ולמעשה, ההזדמנות היחידה במהלך השנה שהקהילה מקבלת נראות בבירת הנגב.

בבאר שבע צועדים למען שוויון

בניגוד לתל אביב, המצב בבאר שבע הוא ''לא נשאל-אל תספר'' וכתוצאה כך אין מובילי דעת קהל להט''ביים, בעיקר בגלל אופיה השמרני של ב''ש. בשונה מתל אביב, להט''ביים מקומיים לא נכנסו כמו בערים גדולות אחרות, לפוליטיקה או למקצועות התקשורת. עיקר העבודה נעשית בשקט, בצעדים מדודים והרחק מאור הזרקורים. 

לקראת המצעד, כמו בשנים קודמות, גם השנה גבר שיח השנאה ברשתות החברתיות כנגד אנשי קהילת הלהט''ב בבאר שבע והיו מי שאיימו להביא ''10,000 גברים שיגרמו לצועדים לחשוב פעמיים אם להיכנס לבאר שבע''. אלא שבבאר שבע המצעד הוא עובדה קיימת, הקהילה הלהט''בית עומדת על שלה ועיריית באר שבע מכירה בה מזה כמה שנים כחלק בלתי נפרד מהמארג האנושי המרכיב את העיר. במצעד לוקחים חלק גם מי שאינם להט''ביים אך מזדהים עם המסר של הקהילה לשיוויון. 

בשנים קודמות, דברי הסתה טופלו על ידי המשטרה. השנה, למרות שיח השנאה, לא ידוע על מעצרי מנע.

תגובות

End of content

No more pages to load