• 20 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עצרו אתכם? אפליקציה שפיתחו סטודנטים מבן גוריון תסייע לכם

סטודנטים מבן גוריון זכו במקום הראשון בתחרות של גוגל לחדשנות במגזר הציבורי. האפליקציה תסייע לכם להזעיק עורך דין, שגם יקבל פרטים ראשוניים על סיבת מעצרכם

שר המשפטים, אמיר אוחנה (צילום: תומר פולטין)

אפליקציית Get-Lawyer שפיתחו סטודנטים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב לטובת התאמה מרבית בין סנגור ציבורי לעצור, זכתה במקום הראשון בגמר תחרות 'סטודנטים מובילים חדשנות במגזר הציבורי 5.0' שהתקיים אתמול, שלישי, במשרדי Google  בתל-אביב.

אירוע הסיום של התכנית המשותפת לאוניברסיטת בן-גוריון,  Google ומשרד המשפטים, התקיים במעמד שר המשפטים, ח"כ אמיר אוחנה.  במסגרת התכנית פיתחו צוותים משולבים של סטודנטים מיזמים טכנולוגיים חדשניים לייעול שירותי המגזר הציבורי בישראל, הפחתת הבירוקרטיה ושיפור השירות המקוון לאזרח.

Get-Lawyer היא מערכת ואפליקציה ייעודית לסנגוריה הציבורית שפותחה על ידי הסטודנטים לשם מימוש הזכות החוקתית להיוועצות עם עורך-דין. הפיתוח מבצע התאמה אופטימאלית ומהירה בין סנגור לעצור על בסיס קריטריונים כמו שפה, סוג העבירה וזמן הגעה, ומסייע לסנגוריה הציבורית באיתור המועמד המתאים ביותר לייצג את החשוד. באמצעות האפליקציה יכולים הסנגורים הרלוונטיים למקרה לתזמן הגעה ולאחר מכן לקבל פרטים ראשוניים על העצור בטרם בואם לתחנת המשטרה. מחלקת המעצרים במחוז דרום של הסנגוריה הציבורית ליוותה את הצוות המנצח בחודשים האחרונים באפיון המערכת וכן בפיילוט משותף. 

את הצוות הזוכה בחרה ועדת שיפוט שהורכבה מבכירים באקדמיה, במגזר הציבורי והעסקי:  עו"ד אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים;  דוד ברקת, סגן הנשיא ומנכ"ל, אוני' בן- גוריון, פרופ' דן בלומברג, סגן נשיא לפיתוח תעשייתי ואזורי, אוני' בן-גוריון; מר שחר ברכה, מ"מ ראש רשות התקשוב הממשלתי,  מר צחי שנרך, סגן מנהל רשות החדשנות ומנהל המערך הטכנולוגי וענפי השוק, נעה אלפנט לפלר, מנהלת בכירה לקשרי ממשל ומדיניות ציבורית, Google; קרן קציר שטיבל, מנהלת שיווק, קשרי חוץ ודוברות, רשות התקשוב הממשלתי ודרור מרגלית, סמנכ"ל טכנולוגיות, מטה ישראל דיגיטלית.

שר המשפטים, ח"כ אמיר אוחנה, יליד העיר באר שבע: "קראתי והתרשמתי מהפיתוחים שהוצגו השנה ואני שמח לגלות שיצר החדשנות והשאפתנות מוסיף לזרום בעורקינו, ואולי ביתר שאת. אוצר הטבע הגדול ביותר של מדינת ישראל הוא המוח הישראלי. אותו יש לטפח ובו יש להשקיע. אני שמח לעמוד כאן כבאר שבעי, העיר שהפכה לסמל חדשנות. זו ההוכחה שבמאמץ משותף הופכים חלומות למציאות ושמוחו של האדם הוא האקזיט המשמעותי ביותר״.

מנכ״לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור: ״מבחינת משרד המשפטים הפרויקט הזה הוא אינו תרגיל או מיזם. אנחנו באים רעבים לעשות יותר, לאסוף את הרעיונות הנפלאים של הסטודנטים וליישם אותם. המגזר הציבורי מביא ערך לאזרחים, לכלכלה, לשוויון ההזדמנויות  ואני מקווה שגם השנה ניישם את  הפרויקט הזוכה״.


תגובות

End of content

No more pages to load