• 06 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חשיפה ראשונה: ''תקציב הרווחה בב''ש יוגדל ב-30 אחוזים''

סגן ראש עיריית ב''ש עופר כרדי חושף כי מעמד אגף הרווחה ישודרג, בעקבות הכרה ממשלתית בצרכים הגדלים של אוכלוסיית העיר. על קיום מצעד גאווה בעיר האבות: ''אמרתי את דבריי היכן שצריך ולא בתקשורת''

סגן ראש עיריית ב''ש והממונה על תיק הרווחה, עופר כרדי (צילום: משה פריאל)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

עופר כרדי, איש סיעת ש''ס, סגן ראש עיריית ב''ש והממונה על תיק הרווחה, יכול להיות איש בשורות: בעקבות גידול העיר, אגף הרווחה בעיריית ב''ש ישודרג ויוכר ככזה על ידי הממשלה. להחלטה יש השלכות חשובות על נושא התקצוב. אמנם בבאר שבע ישנו אגף רווחה, אך הגדרתו הינה עירונית בלבד. משרד הרווחה מגדיר אותו כמחלקה ולא כאגף. ההכרה הממשלתית בצורכי הרווחה של העיר באר שבע תבוא לידי ביטוי בהגדלת התקציבים - כך חושף כרדי לראשונה בראיון בברנז'ה NEWS.

התאריך מאי 2017 מזכיר לך משהו?
"תרענן את זכרוני"?

באותו יום דנילוביץ הוריד מסמכויותיך כסגן ראש עירייה, בעקבות תביעה שאתה וחבריך הגשתם לבית המשפט נגד קיום חגיגות הניצחון באליפות של הפועל באר שבע, שנערכו במוצאי שבת. ביום חמישי השבוע ייערך מצעד הגאווה השלישי של באר שבע. עושה רושם שנציגי המפלגות החרדיות -דתיות במועצה נוהגות כבשתיקת הכבשים. האם אותה תביעה ב-2017 קשורה לשתיקה זו?
"בנושא מצעד הגאווה אין לי עניין להתייחס אליו. את דבריי אמרתי היכן שצריך לומר ולא מעל גלי האתר''.

כלומר ביום חמישי המצעד ייערך ואתם כאילו מתעלמים?
"אנחנו מעדיפים להישאר כתנועה החברתית המובילה במדינת ישראל".

וידאו: ראיון עם עופר כדרי (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​

אתה מחזיק את תיק הרווחה. אין ספק שזהו תיק חשוב אולם יש הטוענים שהוא לא מספיק סקסי ומוערך על ידי קובעי המדיניות.
"אין לי צל של ספק שהדברים שאמרת הם נכונים, אבל לשמחתנו יש לנו ראש עיר שהוא שותף מלא ואין ספק שבממשלה הדברים באים לידי ביטוי''.

אתה מסתדר עם התקציב להפעלת מערכת הרווחה בעיר?
"בפעולות הרווחה השמיים הם הגבול. כל תקציב שנקבל לא יהיה מספיק, אבל שוב, אנחנו תחת מדיניות הממשלה".

מדיניות הממשלה, לדעתך, מאוזנת ומחולקת שווה בשווה או ישנה מדינת תל אביב ויש באר שבע והדרום?
"לא, היא לא מאוזנת. יש מדינה בתוך מדינה וזה חלק מהמאבקים שלנו להפוך את הרווחה בבאר שבע לאגף בתוך משרד הרווחה במקום "מחלקה" הנחשבת היום. הדבר ישפיע על העיר באר שבע, שתהפוך בין השאר למטרופולין מוביל במדינת ישראל. ברגע שהסטטוס שלנו יהיה אגף, התקציב שאנו מקבלים יעלה ב-30 אחוזים. זה חלק מהחזון שבניתי עם כניסתי לתפקיד''.

אתה ידוע כאיש שטח המסתובב בשכונות המצוקה של העיר, בהן צורכי הרווחה גבוהים...
"יש ציבור לא קטן בבאר שבע הנחשב כאוכלוסיית רווחה. הטיפול לדעתי הולם, במסגרת היכולות הקיימות. כמובן, שזה לא מספק אותנו".

מדוע קיים עדיין מצב בלתי נסבל בו עובדת סוציאלית עדיין מטפלת ב-150 תיקים בו זמנית?
''לצערי המצב עודנו קיים, אבל ברגע שנהפוך את מחלקת הרווחה לאגף הכל ישתנה. הפונים יקבלו מענה מקיף יותר, ממוקד ועמוק. הכל תלוי בתקציב לאגף הרווחה בבאר שבע. ישנן המון תוכניות לבצע, לא רק בקרב אוכלוסיית המצוקה, אלא גם במיגזרים ובגילאים השונים. כשהגעתי לרווחה בשנת 2007, תקציב עיריית ב''ש עמד על 880 מיליון שקלים ואילו היום הוא עומד על מיליארד ו-700 אלף שקלים לתקופה של 10 שנים''.

האם אתה נוהג כמחזיק תיק הרווחה ברשות להתייעץ ולבקש עזרה מחברי הכנסת חברי סיעתך, דוגמת הצעת חוק שיעלו בנושאי רווחה שאתם נתקלים שאין להם בינתיים פתרון?
''אני בקשר טוב מאוד עם כל חברי חברי הכנסת והשרים. רק הבוקר, בשעה 6:10 אחרי תפילת שחרית התייעצתי עם השר אריה דרעי וביקשתי את עזרתו לצורך מסויים בבאר שבע. אני עומד להיפגש מחר, רביעי, באותו עם חבר הכנסת יצחק ואקנין".

כלומר אתה מחובר?
"מה זה מחובר. אני רוצה להגיד לך - זה לא אני מחובר, זו התנועה החברתית הגדולה במדינת ישראל שמחוברת לעם. לא הייתה ולא תהיה עוד תנועה  כזו".

בבחירות האחרונות לכנסת ש"ס בבאר שבע זכתה רק ב-5,900 קולות ירידה מבחירות 2015, בהן קיבלה 6,178 קולות איך אתה מסביר זאת?
"אנחנו כציבור ספרדי-ימני נתונים להשפעות .רבים מהציבור שלנו פחדו ודאגו שביבי ייכשל ואמר 'אנחנו מחבקים את ביבי. ביבי זה ש"ס והוא ייעשה הכל לחבק את ש"ס' וראית את הסקרים, שניבאו לש"ס בין 4 ל-5 מנדטים והנה הגענו ל-8. היחיד בין מקורביי שצפה זאת, הוא רוביק דנילוביץ', שבשיחות שניהלנו איתו הוא הביע דאגה אמיתית ודרבן אותנו לעבוד קשה ולא להרפות".


האם 8 המנדטים היו אולי בגלל הגידול הדמוגרפי הטבעי במיגזר החרדי או בשל פרישתו של אלי ישי מהמירוץ או שמא בשל ריבוי המפלגות שלא עברו את אחוז החסימה?
"ש"ס עבדה נכון וחזק. כך לדוגמא את ח"כ יעקב מרגי, יו"ר וועדת החינוך, מקצוען אמיתי. בעבר מי שמע בכלל על וועדת החינוך בכנסת. זה היה נשמע כמו וועדת המקלטים בעיריית באר שבע, בלי לפגוע חס וחלילה''.

בכל אופן ש"ס לאחרונה היו לה 7 שנים רעות רצופות משברים.לדוגמא עד היום לא ידוע מעמדו של היו"ר לשעבר אלי ישי האם הוא הוקע משורות המפלגה או ממתין?
"ברגע שאלי ישי הגיע, הציעו לו הצעות מאוד מכובדות, למרות שעשה מעשים שלא יעשו, כולל מאמצים לפגוע במפלגה''.

תגובות

End of content

No more pages to load