• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חייל הניח אריזת נקניקיות במקרר צה''לי בו הייתה גבינה - ורותק שבת

סערה ברשת: חיילי מילואים בבסיס שיזפון סיפרו שחברם רותק שבת, בגלל שהניח אריזת נקניקיות במקרר צה''לי בו הייתה מונחת גבינה

רותקו שבת בגלל נקניקיות (צילום: מתוך הפייסבוק)

מתרחבת הסערה, בעקבות מקרה שפורסם אתמול בפייסבוק, בדף ''המחרטטים בתשובה'', בו חייל מילואים בבסיס שיזפון בנגב רותק שבת על ידי מפקדו, בגלל שהניח חבילת נקניקיות סגורה במקרר בחדר החיילים, בו הייתה גם מונחת חבילת גבינה. על פי העדויות, החיילים לא אכלו את הנקניקיות עם הגבינה, אלא הניחו את החבילה, כשהיא סגורה, במדף אחר במקרר.

מפפקדם של החיילים ערך ביקורת וגילה את הנקניקיות, בירר למי הן שייכות והחליט לרתק את החייל שבת. חבריו של החייל החליטו, לאות הזדהות עימו, להישאר עימו שבת. המקרה עורר גל תגובות. בין היתר, טענו גולשים כי מדובר בהחלטה שרירותית, שכן די היה להעיר לחייל ולבקש ממנו להניח את החבילה הסגורה במקרר אחר. 

בצה"ל הגיבו על המקרה: "בעקבות מעבר חייל אחד בלבד על הפקודות בבסיס, וזאת תוך ידיעתו את הפקודות ואי ביצוען, החייל הוענש ורותק לבסיס במהלך השבת''.

אביו של החייל כתב בפייסבוק: "המקרר נמצא בחדר של החיילים החילוניים והנקניק היה סגור. פלא שהקיטוב בעם הולך וגדל. פלא שאנחנו הרוב החילוני נרמסים על ידי המאפיה - המיעוט הדתי המאורגן. אני מעוצבן".

ח''כ יבגני סובה, מסיעת ישראל ביתנו, כתב בחשבון הפייסבוק שלו, בעקבות המקרה: ''הנה לכם סיפור לשבת. מיום שישי בבוקר הרשתות החברתיות מוצפות בתמונה של שלושה חיילי שיריון שקיבלו עונש ״שבת״ רק בגלל שבמקרר שלהם בחדר נמצאו נקניק וחלב יחד על אותו מדף. לא בצלחת, על המדף. פניתי ללשכת הרמטכ״ל, אך טרם קיבלתי תשובה. היום אסרו לשים חלב ובשר ביחד באותו מקרר,  מחר יאסרו לבנות להתגייס לצבא,  מחרתיים נהפוך לצבא הגנה להלכה! כדאי לנו לעצרו את זה מהר!''.

 

תגובות

End of content

No more pages to load