• 06 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שישי מתוח: עשר שריפות בנגב, 4,000 פלסטינים מפגינים ליד הגדר

חמאס מחמם את הגזרה ומאשים את ישראל באי עמידה בהסכמים - כדי להצדיק את הסבב הקרוב. צה''ל, לוחמי כיפת ברזל וכוחות כיבוי והצלה בהיערכות מוגברת

פלסטינים מנסים להיכנס דרך גדר המערכת (צילום מסך: טלוויזיה פלסטינית)

אחרי הירי אתמול בלילה, לעבר העיר שדרות ופגיעה בבית, יממה מתוחה נוספת בנגב: עשרה מוקדי שריפות כתוצאה מבלוני תבערה בנגב ומלעלה מ-4,000 מפגינים המעבר העזתי של הגדר, שניסו בכמה מקרים לחדור לכיוון ישראל. צה''ל ערוך בכוחות רבים בשטח, לרבות פריסה מיוחדת של מערכות כיפת ברזל. גם שירותי כיבוי והצלה ערוכים בכוחות מתוגברים בשטח. 

אחרי כמה ימים שקטים, שוב הסלמה בנגב: אתמול בלילה נורתה רקטה שפגעה פגיעה ישירה בבית בשדרות, אחרי שבמהלך היממה שוגרו עשרות בלוני תבערה מכיוון עזה. היום, שישי, התחדשו ההפגנות בצמוד לגדר הרצועה. כוחות צה''ל ערוכים בשטח, מנסים להרחיק את המפגינים באמצעים לפיזור הפגנות. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח סמוך לשעה 19:00, כי אחד המפגינים נפגע באורח אנוש. 

וידאו: הפצצת יעדים בעזה, תיעוד הנזקים (צילומים: דובר צה''ל, ערוץ אל קודס)
​​​​​​​


שלושה מפגינים הצליחו לחדור את הגדר וחזרו לרצועה. נכון לשעה 19:00 יש ביישובי הנגב המערבי עשרה מוקדי שריפות כתוצאה מבלוני תבערה. ביישובים ישנה אכזבה רבה מאוזלת ידה של הממשלה בכל הנוגע לבטחונם של התושבים. על פי הערכות, חמאס מכין עצמו לסבב לחימה נוסף.  חליל אל-חיה, סגן מנהיג חמאס, נפגש עם ניקולאי מלאדנוב, שליח האו"ם למזרח התיכון והאשים את ישראל באי-יישום ההבנות בין ישראל לחמאס. 

משירותי כיבוי והצלה נמסר כי צוותי כיבוי, קק"ל, רט"ג, גרורים צבאיים פעלו היום בגזרת מועצה אזורית אשכול ב-3 שריפות ובגזרת מועצה אזורית שער הנגב ב 4 שריפות. על כל השריפות הושגה שליטה תוך דקות ספורות ולאחר חקירה שבוצעה ע"י חוקר שריפות מכבאות והצלה נתיבות ואשקלון השריפות נגרמו מבלוני תבערה. להערכת גורמי מקצוע, 7 מן השריפות הן כתוצאה מבלוני תבערה.

צילומים: אלי כהן, דובר כבאות והצלה מחוז דרום
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load