• 23 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ילד מהפזורה הסיע אחרים ברכב מושבת והסביר: ''נוסע לאימא במיון''

''אני מסיע את הילדים לאימא, המאושפזת במיון'', הסביר ילד מהפזורה, שנהג בניגוד לחוק ברכב מושבת

הילד הנהג (צילום: משטרת ישראל)

מאת: משה פריאל

ילד מהפזורה הסיע ברכב ילדים אחרים ונתפס על חם. ''אני הולך לבקר את אימא שלי בחדר מיון'', הסביר לשוטרים. הקטין, בן 13.5, עוכב והוחל כנגדו הליך תעבורתי. בדיקת הרכב העלתה כי הוא הורד מהכביש. 

בפעילות אכיפה משטרתית בפזורה הבדואית בכביש 25 הבחינו שוטרים בנהג רכב שעורר חשדם ונראה צעיר לגיל המותר בנהיגה. השוטרים עצרו את הרכב ובו עוד שני נוסעים. מבדיקת הנהג עלה כי מדובר בקטין בן 13.5 הנוהג ברכב אשר הורד מהכביש. לשאלת השוטרים ענה הקטין כי הוא בדרך למיון כדי לבקר את אימו. נהיגתו של הקטין הופסקה ובן משפחה אחר הגיע למקום.  ההליך התעבורתי נמשך.

"בצד פעולות האכיפה וההסברה למען בטחון משתמשי הדרך, משטרת ישראל קוראת לגלות מעורבות הורית בנעשה עם הילדים בחצרות הבתים ובדרכים", נמסר מהמשטרה.

וידאו: ילד נוהג ברכב מושבת (צילום: משטרת ישראל)
​​​​​​​


מקרים כאלה זה ואחרים דומים, של נהיגה מסוכנת, בהם כאלה שהסתיימו במוות, מתרחשים לעתים קרובות במרחב הציבורי והביתי במגזר הבדואי. בעיית הנהיגה הסוכנת במגזר הועלתה לא אחת לדיון בוועדת זכויות הילד של הכנסת.

​​​​​​​לברנז'ה NEWS מסר עסאם אבו חאלד מתל שבע, שבנו יוסוף שוחרר לפני כמה חודשים מהכלא המצרי: "הילדים אצלנו במיגזר סובלים מבטחון עצמי מופרז כי לא תמיד הם נמצאים במסגרת חינוכית . פעם היו עושים את זה עם חמורים, סוסים וגמלים, היום עם מכוניות. במקום שינצלו את הזמן לדברים חיוביים, הם מסכנים עת עצמם ואחרים. פעם עדיין הצעירים היו חושבים על הצבא, היום בכלל לא וחבל, כי בצבא הם היו מוצאים את עצמם''.

תגובות

End of content

No more pages to load