• 13 יוני 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תחילתו של סבב לחימה בדרום? בלוני נפץ - ואזעקה בנירים

הריטואל הקבוע הדרום: בלוני תבערה, אחריהם בלוני נפץ והסלמה לכדי ירי טילים. חמאס למד את הפטנט ומזהה את נקודות החולשה של ישראל

שיגור בלוני נפץ (טוויטר) ושריפה בבנגב אתמול, רביעי (צילום: ביטחון שדה)

לילה לא שקט עבר על יישובי הנגב המערבי: אחרי יממה בה שוגרו לעבר ישראל בלוני נפץ ובלוני תבערה, אתמול הושמעה אזעקה בנירים. תושבים מדווחים על שלושה פיצוצים חזקים, בדובר צה''ל אומרים כי זוהה שיגור אחד בלבד, שייורט על ידי לוחמי כיפת ברזל.

אתמול, במהלך היום, שוגרו שלושה בלוני נפץ לעבר יישובי עוטף עזה, שהתפוצצו שטחים פתוחים. הם נוספו לבלוני תבערה ששוגרו במהלך היום. על פי דובר כבאות והצלה לישראל מחוז דרום, אלי כהן -  צוותי כיבוי, קק"ל, רשות הטבע והגנים וצוותי כיבוי צבאיים פעלו במהלך היממה בגזרת מועצה אזורית אשכול ב-5 שריפות ובגזרת מועצה אזורית שער הנגב ב-2 שריפות. כמו כן, בשריפה שטופלה בנתיבות. ''על כל השריפות הושגה שליטה ולאחר חקירה שבוצעה על ידי חוקר שריפות מכבאות והצלה נתיבות ואשקלון השריפות נגרמו מבלוני תבערה''.

היום, בשעה 00:43, נשמעה אזעקת צבע אדום באיזור נירים ולאחריה נשמע יירוט של כיפת ברזל. על פי בדיקה, אין נפילה בתוך ישוב. בוצעו סריקות במרחב, ללא ממצאים. זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורט על-ידי לוחמי כיפת ברזל.

דובר צה"ל מסר כי הלילה, חמישי, תקפו מטוסי קרב של צה"ל תשתית טרור תת-קרקעית במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטה ששוגרה מרצועת עזה מוקדם יותר הלילה. ''צה"ל ימשיך לפעול נגד נסיונות לפגיעה באזרחי ישראל ורואה בארגון הטרור חמאס אחראי על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה'', אומרים בצה''ל.

ריטואל ידוע מראש

בישראל יודעים כי סבב הלחימה הבא בדרום הוא רק עניין של זמן. מדובר בריטואל קבוע, בו חמאס והג'יהאד האיסלמי למעשה שולטים על גובה הלהבות, על תחילתו של סבב ועל מועד סיומו, כשמבחינתם הושג משהו הנראה כתמונת ניצחון. מנעד התגובות של ישראל מצומצם, גם אם בנאומים לאומה ינסו להגיד אחרת: צימצום מרחב הדיג, הפצצת מגרשים ריקים או נדל''ן חמאסי בעזה. בסבב האלים האחרון בוצע חיסול ממוקד אחד, של חאמד אחמד עבד חודרי, האחראי על "צינור הכסף" מאיראן לחמאס. ביישובי הנגב, אליהם שוגרו למעלה מ-700 טילים, נרשמה אכזבה גדולה, כאשר גם הסבב הזה, בו נהרגו ארבעה ישראלים, הסתיים ללא הכרעה.

​​​​​​​חמאס מבין שהתגובה על שריפת שדות ושיגור בלוני נפץ היא מינורית. הנזק לחקלאים גדול. חוסר הוודאות והנזק הכלכלי ליישובי הנגב, שלא יודעים אם ומתי יהיו נתונים למתקפת טילים, מקשים עליהם לתכנן מראש. בפתח: החופש הגדול ומערכת בחירות, שבמהלכה ישראל לא תרצה להסתבך בכניסה קרקעית לעזה או בעימות רחב היקף. הדבר האחרון שנתניהו רוצה, בנוסף לשאר הצרות שלו, הוא להגיע ליום הבחירות כשהאזעקות מיללות. 

מה שהיה בסבבים הקודמים, הוא לצערינו ככל הנראה מה שיהיה גם בסבב הנוכחי. 


​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load