• 27 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''ממשלת נתניהו עשתה רבות למען הנגב: כבישים, עיר הבה''דים וסייבר''

ח''כ ד''ר שלמה קרעי, תושב עוטף עזה, מסכם את הכהונה הקצרה מאוד ומבקש להזכיר לתושבי הנגב את כל הטוב שנתניהו עשה עבורם: ''בצענו דברים שלא נעשו מאז תקופת מפא''י, מטרתנו לבטל את הפריפריה''

ח''כ ד''ר שלמה קרעי (צילום: פייסבוק)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

תקופת ''בין המצרים'' של חברי הכנסת החדשים: בכנסת ה-21, שהתפזרה עוד לפני שהספיקה להתחיל בעבודה, מכהנים 49 חברי כנסת חדשים, רובם במפלגת ''כחול לבן'', 11 מהם בליכוד. היצוג של באר שבע והנגב דל בכל הרשימות. ח''כ ד''ר שלמה קרעי, נבחר כנציג מחוז הנגב בבחירות הפנימיות בליכוד והוא משובץ במקום ה-25 בליכוד. הוא רואה חשבון במקצועו, דוקטור להנדסת תעשייה וניהול, היה מרצה באוניברסיטת בר-אילן. בעבר התגורר עם משפחתו בבאר שבע ובמושב זמרת, וכיום מתגורר בשדרות.

בשיחה עם ברנז'ה NEWS, לאחר ישיבה של וועדת הכספים, הוא מספר על התקופה הלא קלה, המעמידה את כל המפלגות לבחירה מחדש, מצב שהוא חסר תקדים בתולדות מדינת ישראל.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כתב היום בטוויטר שלו בין השאר: "היחידה בקואליציית הימין שיכולה לעבור את הטירוף הזה מצב בו ממשלה ימנית מנוהלת ונסחפת אחרי חרדים משיחיים היא ישראל ביתנו שהיא ממשלה לאומית ימנית וליברלית"...

 - "מפלגה זו משכה אותנו לבחירות פרסה. זה סיפור שאף אחד לא יכול להבין אותו, גם לא חברי הכנסת שלהם .לגבי חוק הגיוס החרדים התקפלו והסכימו כמעט לכל דבר. השאירו רק  משהו סמלי, שהתקבל על ידי ציבור בוחריהם. לנו זה היה ברור: חבר הכנסת יריב לוין אמר לי כבר לפני חודש,  בתחילת המשא ומתן כי 'נראה לי שצריך נס שתקום פה קואליציה .ליברמן לא רוצה להיכנס לקואליציה, הוא לא רוצה אותנו בראשות הממשלה והנה הוא הוכיח את זה בהרס מפלגת ימין'.

''אני מעריך שהציבור יזכור לו את זה. אנחנו צרכים סך הכל עוד מנדט אחד בכדי להסתדר בלעדיו. הוא לא ימין. הוא משחק אותה ימין".

עם רוה''מ נתניהו: עשה למען הנגב מה שלא עשתה מפא''י: סייבר וכבישים (צילום: פייסבוק)​​​​​​​

אנחנו הולכים למעשה לקראת שיתוק העשייה הפרלמנטרית לתקופה לפחות של 11 חודשים לדוגמא נניח שראשי רשויות בדרום רוצים להיטיב עם תושביהם ולהוריד מהארנונה הם לא יכולים כי אין שר פנים.
 - "אתה צודק בראשית השאלה שלך. זה מצב לא נורמלי ושוב, מי שגרם לזה לא חשב על טובת הציבור, אלא עשה זאת רק בגלל שלא רצה את ביבי''.
''אני חבר בוועדת הכספים הזמנית ואנחנו מנסים לתקן את מה שאנחנו יכולים בתקופה הזו. היום, למשל, עצרנו את כל ההצבעות עד שלא נסגר נושא הצהרונים ועד שלא יוסדר נושא החינוך המיוחד בגני הילדים.  בדברים קריטיים וחשובים אנחנו נותנים מענה .ייתכן שגם בנושא הפחתת הארנונה אם היו מגיעים לוועדת הכספים או לוועדה המסדרת ומגישים בקשה זה היה עולה לדיון ואולי היו מאשרים את זה''.

האם אתה מתכונן לייצג את תושבי הדרום ?
- ''כן בהחלט. אני גם נבחרתי בטיקט חברתי-כלכלי בנושאים שקידמתי ואני ממשיך לקדם: פריפריה, זוגות צעירים, דיור ועוד''.

וידאו: ראיון עם ח''כ ד''ר שלמה קרעי (צילום: משה פריאל)

​​​​​​​


איך אתה  מסביר שישנה תחושה  בקרב הציבור בדרום שהם הבנים החורגים ונתונים  לקיפוח הממשלה,בכל המישורים: מצוקת האשפוז בסורוקה, הקמתו של שדה התעופה בינלאומי, בתי עסק קורסים, תגובה רופסת לטילים המשוגרים מעזה ועוד. ישנם אף הטוענים שאפלייה זו נובעת מהביטחון של נתניהו שממילא יבחרו בו שוב ושוב.
 - " ציינת הרבה נושאים. יש נושאים שאני מכיר ויכול לענות ויש כאלה שלא .אני חושב שממשלת נתניהו בעשור האחרון עשתה הרבה דברים בדרום הארץ. הקמת תשתיות, כבישים, רכבת בשדרות בסמוך למקום שאני גר. נתנה מענקי גג והטבות לשדרות,  אופקים, נתיבות, דימונה וירוחם. הקימה את עיר הבהדי"ם בנגב ואת פארק הסייבר בבאר שבע''.
''הכוון הוא חיובי. דברים שלא נעשו הרבה שנים מתקופת מפא''י ההיסטורית, כשמפלגת העבודה הייתה בשלטון. המטרה של הליכוד היא לבטל את הפריפריה ולהפוך אותה למרכז. בקשתי ממחלקת המחקר בכנסת לבדוק לי את מפתח הטבות המס בפריפריה שזה לא יהיה רק על בסיס מגורים אלא גם תעסוקה'''.
''אלפי סטודנטים מסיימים את לימודיהם במכללת ספיר, בבן גוריון ובאשקלון. בסיום הם מוצאים עבודה במרכז הארץ ואפילו גרים שם מדוע שלא נייצר להם מוטיבציה כמו הטבות מס לצעירים עד גיל 40, שיהפוך לתמריץ יעיל להשאיר אותם בנגב. לגבי בית חולים סורוקה הנה יצא מכרז לאחרונה להקמת בית חולים נוסף. אני יודע שהצבא מתנגד להקמת שדה התעופה".

האם יש סיכוי שתקימו קואליציה חוצה מפלגות של חברי כנסת מהדרום שיטפלו בנושאים חשובים לתושבי חבל ארץ זו?
''ראשית אני חושב שזו יוזמה מבורכת ואנחנו באמת נעשה ואפילו עושים זאת וגם מגייסים חברי כנסת נוספים מאזורים שונים ומפלגות שונות''.

איזה מקום נבחרת בכנסת ה-21? והאם אתה בימים אלה ישן טוב בלילה?
"נבחרתי למקום  25. עכשיו, לאחר השריון לכחלון עברתי למקום ה-27 ייתכן שאקבל 26 במידה וגלעד ארדן יקבל את תפקיד השגריר באו"ם. האמת שבשבועיים האחרונים מאז פיזור הכנסת הייתה לי נפילת מתח אבל זה טבעי".

תגובות

End of content

No more pages to load