• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתבי אישום נגד שודדי תחנת דלק בדבירה וסניפי דואר בבאר שבע

כתבי אישום יוגשו נגד שודדי תחנת הדלק בצומת דבירה, כתב אישום הוגש נגד שודד סניף הדואר במקס אמות. האם זה ימנע את השוד הבא?

השוד באורן ובצומת דבירה (צילום: מצלמת אבטחה)

המשטרה נאבקת במכת מעשי השוד. סניף הדואר במקס אמות נשדד שלוש פעמים תוך פרק זמן קצר. אחרי השוד השלישי, שאירע בשבוע שעבר, המנהל החליט לסגור ולשלוח את העובדים הביתה. ''עובדת שחווה שוד - זו טראומה לכל החיים'', סיפר אז לברנז'ה NEWS מנהל הסניף. 

בפעם האחרונה שזה קרה נכנס תושב אבו-רקייק עם רימון דמי, שמאוחר יותר התברר כאבוקדו בשל ודרש את הכסף. לפקידה במקום לא הייתה דרך לבדוק אם זה רימון אמיתי או דמי וגם העובדה שהסניף היה מלא בלקוחות גרם לה להחליט לא להתנגד לשודד. את התקרית היא לא תשכח לכל חייה. בעלי עסקים במתחם המסחרי, מי בגלוי ומי שלא לייחוס, אומרים כי נמאס להם מהגניבות. לאחרונה אף שיגרו מכתב פומבי בנושא. 

מכת מקרי השוד בב''ש: פיצוציות, קיוסקים ותחנות דלק הפכו טרף קל לשודדים

תחנות דלק ופיצוציות הינן טרף קל נוסף לשודדים. חנות נוחות, הפתוחה 24 שעות כל השבוע,  ''מצילה'' את מי ששכחו לקנות דבר מה: מסיגריות ועד חלב לקפה. חלק מהפיצוציות  אפילו מציעות דברי מכולת וירקות. הפיצוציות השכונתיות משרתות את התושבים כמקום הזמין להם ליד הבית. השודדים רואים בפיצוציות משהו אחר לגמרי: הם יודעים שבקופה של חנות הנוחות יהיו מזומנים, שגם אם אין מזומנים, הם יכולים לצאת משם עם שלל של סיגריות, טבק ו-וודקות, אותם יוכלו למכור במחיר טוב, באותם מקומות בנגב בהם, לדעתם, אין חוק. 

מקרי השוד ממררים את חייהם של בעלי העסקים ומאתגרים את המשטרה. במשטרה מבקשים תמיד להגיש תלונה. גם אם האחראי לשוד לא נתפס באותו יום, הגשת תלונה מסודרת מאפשרת למשטרה להרכיב את הפאזל לאט לאט ולהגיע לגנבים. אלה, לרוב, לא זהירים ואפילו לא מתוחכמים. אמנם הם מגיעים כשהם רעולי פנים, אבל העבודה במרבית המקרים כל כך רשלנית, שהם משאירים עקבות בכל מקום ומכאן ועד מעצרם, המרחק קצר. 

הבעיה היא עוגמת הנפש והנזק הכספי לבעלי העסקים. ''לא תמיד הביטוח מכסה את מלוא היקף הנזק'', אמר לבנרז'ה NEWS בעל פיצוציה שנשדדה. ''גנבו לי סיגריות, שזה עיקר הנזק, סחורה ומעט מזומנים  שהיו בקופה, אבל גם גרמו נזק למקום. כל מה שעבדתי בחצי השנה האחרונה הלך לאיבוד''. בעל קיוסק שכונתי אחר סיפר כי ''אנשים בשכונה לא ורצים לצאת בלילה, חוששים ואני גם שוקל לסגור מוקדם. אין להם פחד, הם יכולים להרוג אותך בשביל פאקט סיגריות''.

בבאר שבע יש מי שלא אוהבים להתמודד עם העובדות - במיוחד עם תחושת חוסר הביטחון בעיר. משיחות עם בעלי עסקים, הם לא יודעים עם מה להתמודד קודם: עם קשיי הפרנסה או החשש ליפול קורבן  למעשה שוד. 

כתבי אישום יוגשו  נגד שודדי תחנת הדלק בצומת דבירה

ב-11 במאי התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות מעשה שוד בתחנת דלק בצומת דבירה. שוטרים הגיעו למקום החלו במלאכת איסוף הממצאים ונפתחה חקירה. מתחקור ראשוני עלה כי למקום הגיעו מספר חשודים רעולי פנים ובאיומים שדדו קופסאות סיגריות וכסף בשווי אלפי שקלים, תוך שהם מאתרים את לחצן המצוקה על אחד הקורבנות, עובד בתחנה ומנטרלים אותו.

וידאו: תיעוד השוד בצומת דבירה (צילום: מצלמת אבטחה)
​​​​​​​

עם התקדמות החקירה נודעה זהותם של החשודים ובהם גם עובד במקום אשר למעשה שדד את חבריו. על פי החשד, החשוד במעשה השוד, העובד במקום, הגיע לצורך ביצוע מעשה השוד עם כלי רכב אחר, בכדי לנסות ולטשטש את מעורבותו. 

בסופו של דבר המשטרה הגיעה לכל החשודים: ב-26 במאי החלו מעצרי חשודים ומעצרם הוארך מעת לעת ואתמול, חמישי,  עם סיום מלאכת החקירה הוגשה אתמול כנגד שני חשודים, תושבי לקיה  כבני 20, הצהרת הפרקליטות בדבר הכוונה להגיש כנגדם כתב אישום בגין המיוחס ומעצרם הוארך עד היום. "משטרת ישראל מנהלת מאבק עיקש בפשיעה החמורה תוך הרחקתם של החשודים המעורבים מהמרחב הציבורי ולמען מרקם החיים הנורמטיבי", אומרים במשטרה.

כתב אישום נגד שודד סניף הדואר במקס אמות מרכז אורן

עו"ד אביב דמרי מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגיש אתמול, חמישי, לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, כתב אישום נגד סלאמה אבו כף מאבו רקייק, בגין ביצוע שוד בנסיבות מחמירות בשני סניפי דואר שונים בבאר שבע, כשהוא מצויד באבוקדו הנחזה להיות רימון.

על פי עובדות כתב האישום, ב-16 וב-21 במאי,  נכנס הנאשם לסניפי הדואר במתחם "ביג" (כלשון כתב האישום - ד.ב.) ובמרכז "אורן", כאשר הוא מחופש וכאמור מחזיק באבוקדו הנחזה להיות רימון, ושדד  סך כולל של 16,350 שקלים. כתב האישום מייחס לנאשם שני אישומים בגין עבירת שוד בנסיבות מחמירות. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

על פי הכתוב בכתב האישום, ב-16 במאי, בשעה 09:00, תכנן הנאשם לשדוד את סניף הדואר, במרכז ביג, בבאר שבע. לשם מימוש תוכניתו הצטייד הנאשם מבעוד מועד בכובע מצחיה, רטיה לעין, באבוקדו הנחזה להיות רימון (להלן: "הרימון המדומה"), שקית ופתק נייר עליו כתוב: "שוד יש לי רמון ביד כול הכספ בכסיטת במגירה תעציה מהיר לפי אני יגרוק רמון בפנים" (להלן: "פתק השוד").
במועד המתואר לעיל, הגיע הנאשם לסניף הדואר בביג, כשלראשו כובע, לעינו רטיה והוא אוחז בידו ברימון מדומה, בפתק השוד ובשקית.
בדלפק סניף הדואר בביג עבדה באותה העת הגברת א.א. הנאשם נכנס אל סניף הדואר בביג. הנאשם ניגש אל א''א, ומסר לה את פתק השוד. א''א הבחינה בכתוב, לא הבינה את הלך הדברים, ושאלה את הנאשם מה מבוקשו. הנאשם השיב לה, "תשבי בשקט ותהיה בשקט ותביא לי את כל הכסף", תוך שידו אוחזת ברימון המדומה.

אייא המבוהלת מיד התיישבה. הנאשם מסר לה את השקית ואמר לה "תכניסי את הכסף לשקית". היא פתחה את המגירה והכניסה לשקית את כל הכסף שהיה במגירה.  לאחר מכן הפנה אותה הנאשם למגירה הנוספת. היא פתחה את המגירה הנוספת והראתה לנאשם כי אין שם כסף, אז הנאשם לקח את השקית עם הכסף מ-א''א וברח מהמקום, כשהוא נוטל עימו את השקית ובתוכה סכום של כ-9,350 ש"ח.  במעשיו אלו, גנב הנאשם דבר, ובשעת מעשה, או בתכוף לפניו או לאחריו, איים לבצע מעשה אלימות באדם או בנכס כדי להשיג את את הדבר הנגנב, או כדי למנוע התנגדות לגניבת הדבר ולהתגבר עליה - כך נכתב בכתב האישום.

שוד הדואר במרכז אורן

המקרה השני התרחש ב-21 במאי. בשעה 08:30 או בסמוך לכך, תכנן הנאשם לשדוד את סניף הדואר במרכז אורן בבאר שבע. לשם מימוש תוכניתו הצטייד הנאשם מבעוד מועד בכובע טמבל, משקפי שמש, אבוקדו הנחזה להיות רימון  ושקית ורודה.

במועד זה, הגיע הנאשם לסניף הדואר באורן, בדלפק סניף הדואר באורן עבדה באותה העת  א''צ. במועד לעיל, נכנס הנאשם אל סניף הדואר באורן. הנאשם ניגש אל א''צ, זרק לעברה את השקית ואמר לה בערבית, בטון גבוה: "תביאי לי את הכסף". המתלוננת לא הבינה מה רוצה הנאשם, ולא שיתפה פעולה עם הנאשם, אז הנאשם הרים את ידו תוך שהוא מניף עם ידו את הרימון המדומה ואמר לה: "יש לי רימון ביד, תביאי את כל הכסף".

האישה המבוהלת מיד פתחה את המגירה והוציאה חבילת שטרות בני 50 ₪, ובסך הכל בסכום של 5,000 ש"ח,  מסרה את הכסף לנאשם וזה אמר לה: "יש לך עוד תביאי את כל הכסף", תוך שהוא מבצע תנועה בידו כאילו הוא פותח את הנצרה של הרימון.
המתלוננת המבוהלת צעקה לנאשם שלא יפתח את הרימון, פתחה מגירה נוספת ומסרה לנאשם שטרות נוספים של 20 שקלים. הנאשם לקח את השקית, הכניס לתוכה את הכסף וברח מהמקום כשהוא נוטל שטרות בסך כולל של  כ-7000 שקלים. במעשיו אלו, גנב הנאשם דבר, ובשעת מעשה, או בתכוף לפניו או לאחריו, איים לבצע מעשה אלימות באדם או בנכס כדי להשיג את את הדבר הנגנב, או כדי למנוע התנגדות לגניבת הדבר ולהתגבר עליה - כך על פי כתב האישום.


תגובות

End of content

No more pages to load