• 29 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

היסטוריה בכנסת: אמיר אוחנה, להט''ב מב''ש, מונה לשר המשפטים

יממה לפני מצעד הגאווה בירושלים, ימים לפני פתיחת אירועי חודש הגאווה, מינה הערב ראש הממשלה את אמיר אוחנה, יליד ב''ש, לשר המשפטים. הוא יהיה השר הלט''בי הראשון בתולדות המדינה

שר המשפטים אמיר אוחנה (צילום: Yonatano~hewiki / CC BY SA 4.0)

הסטוריה בכנסת ישראל: אמיר אוחנה, יליד באר שבע, מונה הערב לשר המשפטים של מדינת ישראל. הוא השר ההומוסקסואל המוצהר הראשון וגם מהבאר שבעים המעטים שהגיעו למשרה הרמה. מינויו מגיע ימים ספורים לפני תחילת אירועי חודש הגאווה בישראל ויממה לפני מצעד הגאווה בירושלים.

אוחנה הוא עורך דין,  בנם השלישי של אסתר ומאיר אוחנה, שעלו ארצה ממרוקו. בנעוריו עברה משפחתו מבאר שבע ללהבים, ובהמשך עברו להתגורר בראשון לציון. את שירותו הצבאי עשה בחיל המשטרה הצבאית. לאחר שירות ברצועת עזה, בכוח שנועד לאבטח את צירי התנועה ברצועה וכחוקר תאונות דרכים בפיקוד הדרום, נשלח לקורס קצינים.

על רקע גל הטרור ב-1995 שובץ כמפקד מחסום קרני. בהמשך שובץ כקצין חקירות תאונות דרכים פיקודי של פיקוד הדרום, כמפקד קורס חוקרי תאונות דרכים, ומפקד בסיס המשטרה הצבאית אילת והערבה. לקראת סיום שירות הקבע שירת כקצין חקירות בכיר במצ"ח ב"ש ומצ"ח דן, והוא רב-סרן במילואים. לאחר שחרורו מצה"ל שירת בשנים 2000–2006 בשירות הביטחון הכללי.

אוחנה הינו בעל תואר ראשון מבית הספר למשפטים של המכללה למינהל. את התמחותו עשה במשרד המשפטים בפרקליטות מחוז המרכז, ולאחר מכן עבד במשך כעשור כעורך דין העוסק במשפט פלילי.

בתחום הפוליטי, הוא יושב ראש ''גאווה בליכוד'' וכיהן כיושב ראש הוועדה המיוחדת של הכנסת לדיון בחוק יסוד הלאום, יו"ר ועדת המשנה לכוח אדם בצה"ל של ועדת החוץ והביטחון ויושב ראש קבוצת "גאווה בליכוד". הוא נחשב אחד המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא נשוי הוא לאלון חדד ואב לתאומים. כיום הוא מתגורר בתל אביב, אבל אינו שוכח וגם שומר על קשר עם חבריו הרבים בבאר שבע. 

ראש הממשלה בירך הערב את השר אוחנה ופרסם את הצילום הזה בחשבון הטוויטר שלו

ראש הממשלה נתניהו אמר הערב: "עו"ד אוחנה הוא משפטן המכיר היטב את מערכת המשפט. הוא בעל תואר ראשון במשפטים, שהתמחה בפרקליטות מחוז מרכז. במשך כעשור עבד ח"כ אוחנה כעורך דין והופיע בבתי המשפט השונים ברחבי הארץ. בכנסת הוביל שורה של חוקים ובהם חוק יסוד הלאום... בהצלחה לשר המשפטים אמיר אוחנה".

​​​​​​​שר המשפטים, ח״כ אמיר אוחנה, פרסם כעת בחשבון הפייסבוק שלו: ״כיהודי, כישראלי, כבן זוג של אהבת חיי הנצחית אלון חדד ואבא לאלה ודוד שהם המשפחה שלי, כמזרחי, כליכודניק, כבאר שבעי וכליברל (מה בא קודם? הכל בא יחד!), כמי שבעברו אלפי שעות בית משפט החל מהתמחותי בפרקליטות ועבור דרך תפקידי כעורך דין, זו זכות גדולה לשרת את מדינת ישראל בתפקיד שר המשפטים. תודה לראש הממשלה על האמון העצום שבמינוי, ותודה למברכים, החברים והתומכים היקרים. ריגשתם אותי כולכם״.

תגובות

End of content

No more pages to load