• 25 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רהט: כ-2,000 תיירים מהארץ ומהעולם נטלו חלק באירועי סיום הרמאדן

שיא בתיירות ברהט: מבקרים מהארץ ומהעולם השתתפו באירועי עיד אל-פיטר, המציינים את סיום חודש הרמאדן. סיורי ''לילות רמאדן'' ברהט

''לילות רמאדן'' ברהט (צילום: קסם המדבר)

כ-2,000 תיירים, מספר שיא, השתתפו אתמול, שלישי, באירועי עיד אל-פיטר, לסיום חודש הרמאדן, אשר צויין ברחבי הארץ ובעולם הערבי בשלל אירועים חגיגיים.

עיד אל-פיטר הינו אחד משני החגים העיקריים באיסלאם. זהו חג של מחילה, שלום, קהילתיות ואחווה. השנה, גם ברהט קודמו ערכים אלה כאשר נשבר שיא של ארבע שנים בכמות המשתתפים בסיורי לילות רמדאן בעיר שמתקיימים במסגרת "קסם המדבר".

את הסיורים מובילים זו השנה הרביעית ברציפות משרד החקלאות ופיתוח הכפר והרשות לפיתוח הנגב. הסיורים כוללים היכרות עם העיר ואנשיה, ביקור בשק העירוני, במאפיות, חנויות התבלינים והממתקים, השתתפות בהפנינג עירוני והשיא – אירוח ביתי אצל משפחה מרהט לארוחת איפטר מסורתית, ארוחת שבירת הצום, יחד עם בני המשפחה.

לסיורים הגיעו מבקרים מכל רחבי הארץ והעולם, שביקרו בעיר בתקופה היפה ביותר בשנה, כשהלילה הופך ליום והרחובות מתמלאים בריחות, עת בה הישובים הבדואים שוקקי חיים, צבעים, צלילים ותפילות עד השעות הקטנות של הלילה.

באירוע פתיחת הסיורים הכריז מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, משה מוריוסף כי הרשות תמנה רכז תיירות בדואי ייעודי לעיר רהט, שהפכה לעיר מארחת, שמגיעים אליה עשרות אלפי מבקרים מהארץ והעולם במהלך השנה. מוריוסף אמר: אנו נמשיך להשקיע משאבים נוספים יחד עם השותפים הטבעיים שלנו, משרד החקלאות ופיתוח הכפר, ונמשיך לקדם את התיירות הבדואית ברחבי הנגב כי אנחנו רואים את ההשפעות מרחיקות הלכת של מותג קסם המדבר שיוצרות אדוות ברחבי הישובים הבדואים בנגב. נמשיך לקדם ולהשקיע כדי לפתח עוד את קסם המדבר״.

שי דותן, מנהל תחום בכיר כלכלה כפרית ותיירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר, ציין באירוע כי קסם המדבר הוא אחד המוצרים התיירותיים האיכותיים ביותר בארץ. בעקבות המיזם ייצרנו עשרות מקומות תעסוקה חדשים איכותיים כאשר באופן טבעי קידמנו באמצעות המיזם תעסוקה נשים עם רוב משמעותי של נשים בדואיות שעוסקות היום בתיירות במסגרת המיזם. אני גאה שמשרד החקלאות ופיתוח הכפר הוא חלק מהמיזם החשוב הזה שמשנה מציאות בנגב״.


תגובות

End of content

No more pages to load