• 11 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

"חשופים לאלימות וחיים בפחד"

עמותת יחדיו וויצו קיימו יום עיון בנושא אלימות במשפחה והציגו נתונים מחרידים על היקף התופעה

כנס יחדיו ויצו

את הדברים אמר בשבוע שעבר אל"מ (מיל.) יאיר באר, מנכ"ל עמותת יחדיו באירוע שקיימו העמותה וארגון ויצו יום עיון בנושא חשיפת ילדים ובני נוער לאלימות בתוך המשפחה במסגרת קתדרת יחדיו. במסגרת יום העיון הוצגו נתונים שצריכים להטריד את מנוחתו של כל אזרח ישראלי באשר להיקף התופעה בארץ. ביום העיון נחשפו היקפי התופעה, התקיימה הרצאתה של ד"ר ענבל קיבנסון בראון והוקרן הסרט הדוקומנטרי "מאחורי דלתות סגורות" בבימויו של איתן ולצר, שמביא תיעוד מצמרר של ילדים שהיו חשופים לאלימות בבתיהם.

באר הוסיף ואמר כי "אנו חיים ופועלים בסביבה סוערת, עם תופעות מחרידות ומטרידות. כל ילד שלישי בישראל חווה אלימות. בלילה האחרון קלטנו ילדה צעירה שנאנסה על ידי חבריה הטובים ביותר. זיכרונות, סיוטים, חרדות, אובדנות, הם רק חלק מהדברים שהילדים ואנו, כצוות המטפל, מתמודדים איתם. יחדיו נוגעת בדברים הקשים ביותר שקיימים בחצר האחורית של האוכלוסייה בישראל. ולצד הכאב הבלתי יתואר של הילדים והילדים שמגיעים אלינו, אנחנו רואים את עצמנו כמובילים של שינוי חברתי – ומכאן מגיעה האופטימיות והכוח להמשיך. כי יחד עם השותפים הטבעיים שלנו אנחנו נותנים תקווה לאותם ילדים. אני גאה שקתדרת יחדיו יצרה את שיתוף הפעולה עם ויצו - כי רק באמצעות הכשרות והעמקת המקצועיות של אנשי הצוות נוכל להמשיך לעשות את העבודה החשובה שאנחנו עושים כאן ביחדיו יום יום".

פני פליישמן, עו"ס, מנהלת תכנית "ילדים חשופים לאלימות" באגף לקידום מעמד האישה בויצו סיפרה כי "באחת מתוך עשר משפחות בישראל יש אלימות. מתוך מיליון ישראלים הכלואים במעגל האלימות, "מדד האלימות של ויצו" מראה כי 600 אלף מהם הם ילדים, החשופים לאלימות בתוך המשפחה שלהם. ולמרות היקף התופעה – הילדים הם מי שהכי פחות מטופלים. רק כאלפיים מהם מטופלים במקלטים ובמרכזים לטיפול ומניעת אלימות." פליישמן ציינה כי "זו המוטיבציה של ויצו ישראל להקמת התכנית, ושל ויצו ארה"ב לסבסד אותה במאות אלפי שקלים - הגברת המודעות והפיכתם של הילדים מנעלמים לנראים ונוכחים בשיח החברתי, וכמובן, כתוצאה מכך גם למטופלים".

ליום העיון הגיעו מאות מטפלות ומטפלים מרחבי הנגב ואנשי מקצוע מכל הארץ, ביניהם גם רות פרנקל, חברת ועד מנהל בעמותת יחדיו, סקרלט כהן, מנהלת התכנית ״שלי ורק שלי״ למניעת זוגיות אלימה צעירה בויצו, איריס עזרא, מנהלת תחום אלימות במשפחה בעמותת יחדיו ועדי לברון עטיה, מנהלת תחום קתדרת יחדיו שהפיקה את האירוע.

האירוע האחרון של קתדרת יחדיו התקיים לאחרונה בבאר שבע, שם חשפה תהילה אור את סיפורה האישי ושיתפה את הקהל הרב שהגיע במסע הארוך והמייסר של חייה שכלל סבל תהומי של פגיעה מינית מתמשכת בילדותה, דבר שגרם לה לפתח 52 זהויות על מנת לשרוד.

תגובות

End of content

No more pages to load