• 15 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חברה, עלילה ותעודה: נפתח פסטיבל קולנוע דרום

בשורת אירועים במכללת ספיר יוצגו עבודות של יוצרים מצפון הנגב, שדרות, נתיבות ורהט. על הפסטיבל והתוכניות לשבוע זה

מתוך הסרט ''מרוקו עילית'' של יעל רוזן (צילום מסך)

פסטיבל קולנוע דרום מתקיים השבוע, בימים ראשון עד רביעי, 2-6 ביוני בשדרות והסביבה. הפסטיבל, יוזמה של בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר, מציין השנה 18 שנות פעילות.

לראשונה מאז הקמת הפסטיבל, מונתה מנהלת אמנותית שתוביל את הקו ואת רוח הפסטיבל. לתפקיד זה נבחרה מיכל לביא, בת שדרות, בוגרת המחלקה לאמנות הקולנוע והטלוויזיה של המכללה האקדמית ספיר, ומאסטרנטית מצטיינת בתכנית הבינתחומית באמנויות של אוניברסיטת תל אביב. לביא, יוצרת הסרט קדחת ים-תיכונית (2007), שימשה כמפיקה בפורום הדוקומנטרי בישראל בין השנים 2008-2011 וכמנהלת התוכן של סינמטק שדרות בין השנים 2010-2013. ב-4 השנים האחרונות שימשה כמנהלת התוכן בסינמטק חולון. לביא מצטרפת לצוות המנהל של הפסטיבל : יושב הראש, פרופ' סמי שלום שטרית, מנכ"לית הפסטיבל, יעל מימוני והמפיק הראשי של הפסטיבל, תמיר הוד.

סיפורי רכבת (צילום מסך)​​​​​​​

הפסטיבל ה-18 צפוי לכלול שלושה חלקים עיקריים: סרטים עלילתיים, סרטים דוקומנטריים ותחרות הקולנוע הקצר שתתקיים לראשונה במסגרתו. האוצרות העלילתית השנה תהפוך לרצועת סרטי ביכורים והחל מהשנה ניתן יהיה להגיש סרט ראשון או שני של במאי/ת. בחלק הדוקומנטרי, יציגו סרטים באורך מלא שעלילתם תעסוק בנושאי הפסטיבל: אזור הדרום, פריפריה, זכויות אדם, משפחה. לתחרות הקולנוע הקצר יתקבלו כתשעה סרטים של יוצרים ויוצרות צעירים, שאינם סטודנטים, כאשר אורכם לא יעלה על 17 דק'.

בסוף השבוע שלפני הפסטיבל התקיימו אירועי "קולנוע פורץ גבולות" באופקים, נתיבות, באר שבע ומתחמים נוספים באזור הנגב. לראשונה יתקיים אירוע בתל אביב במסגרת שת"פ ראשון עם פסטיבל אינדינגב. כבכל שנה, לצד  האוצרויות בפסטיבל, יוצגו במסגרתו עשרות סרטים ותוצרים של פרויקטים שנתיים מבית הספר לאמנויות הקול והמסך בספיר.

יו"ר הפסטיבל, פרופ' סמי שלום שטרית: " פסטיבל קולנוע דרום הוותיק עשה לו שם ייחודי בעולם הפסטיבלים לקולנוע בישראל ובחו"ל. לאחר שביססנו את תפקידי ההנהלה וההפקה של הפסטיבל, צירפנו בימים אלה את מיכל לביא, בוגרת שלנו ובת שדרות, בתפקיד המנהלת האמנותית. למיכל ידע עצום בקולנוע וניסיון רב בבנייה ואוצרות של תכניות קולנוע. הפסטיבל במבנה הניהולי החדש שלו הוא קונספט מנצח ופורה שכבר מביא לתוצאות ייחודיות וביניהן, שיתוף הפעולה עם אינדינגב, התחרות לסרטים עלילתיים קצרים, הסדנה התיעודית עם צעירי שדרות ועוד. השקעה בצוות איכותי, יצירתי ובעל תשוקה לעשות ולהגיע לאנשים היא המוטו שלי. זה תמיד מרגש ואני בטוח שיניב פירות רבים וטובים".

לתוכנית הפסטיבל המלאה.

תגובות

End of content

No more pages to load