• 29 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מחאה ביום הפתוח באוני' בן גוריון כנגד מרצה שהטריד מינית

פעילות לוט''ם - היחידה למאבק בטירור מגדרי, ביקשו למחות כנגד חזרתו לעבודה של מרצה אשר נקבע בהליך משמעתי, כי הטריד מינית סטודנטית. באוני' מסבירים כי המרצה לא חזר לתפקיד ניהולי

פעילות לוט''ם בדוכן המחאה (צילום סלולרי)

פעילות ארגון לוט''ם - היחידה למאבק טרור מגדדרי, הקימו הבוקר דוכן מחאה ביום הפתוח שערכה אוניברסיטת בן גוריון. הסטודנטיות לעתיד הוזמנו לחתום על מסמך לפיו הן מודעות שלימודים באונ' בן גוריון יכולים לגרום לתוצאות לווי של הטרדה מינית, כטענת לוט''ם.

הדוכן הוקם במחאה על החזרתו של הפרופ' דיוויד ניומן לשורות האקדמיה, זאת לאחר שנקבע בהליך משמעתי כי הטריד מינית סטודנטית למחקר שהייתה כפופה לו בשנת 2016.

''פרופ' ניומן הורשע לפני שלוש שנים, אך מאז ועד היום עודנו מכחיש את העבירה בה הואשם ולא הועבר שיקום או טיפול במטרה להבטיח שהעבירה לא תקרה בשנית'', מציינות פעילות לוט''ם.

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר בתגובה: ''אוניברסיטת בן גוריון בנגב רואה חשיבות עליונה במיגור התופעה הבזויה של הטרדות מיניות ופועלת בטיפול קפדני, רציני ויסודי בבירור כל תלונה וכל אירוע שנודע לה אודותיו ושעניינו הטרדה מינית, וזאת במטרה ברורה: אפס סובלנות להטרדות מיניות. גם בתלונה שהוגשה לפני למעלה מ-3 שנים כנגד דיקן מכהן, פעלה האוניברסיטה בהליך מוקפד ויסודי ומוצה עד תומו הדין המשמעתי. האוניברסיטה הסתייעה בכוחות פנימיים וחיצוניים- מהטובים והמומחים שישנם ופעלה ללא פשרות. למניעת חזרתו של פרופ' ניומן לעבודה אין בסיס חוקי. פרופ' ניומן אינו חוזר לתפקיד ניהולי באוניברסיטה''.
 
''האוניברסיטה מקפידה על יצירת סביבה בטוחה לכל ציבור הסטודנטים והסטודנטיות, ותמשיך לפעול בנחישות למיגור הטרדות מיניות. מבדיקה של מנהל מחלקת הביטחון ושל מנהל השיווק של האוניברסיטה מתברר כי לא נמצא בקמפוס הדוכן המוזכר בהודעה לעיתונות. כנראה שמדובר בדוכן וירטואלי''.


תגובות

End of content

No more pages to load