• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כ-400 נשים השתתפו ב''צעדת השרמוטות'' בב''ש - נגד האלימות המינית

למרות ניסיונות להביא לביטול האירוע, היום נערכה ''צעדת השרמוטות'' בפעם השנייה בב''ש: נשים חילוניות, דתיות וחרדיות, בכל הגילאים, צעדו לאורך שדרות רגר במחאה על תרבות האלימות המינית בחברה הישראלית

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

לא נרתעו מהחום הכבד ומהנסיונות למנוע שוב את הצעדה: כ-400 נשים וגברים, מכל המגזרים, צעדו ברחובה הראשי של באר שבע וזעקו נגד האלימות המינית שפשטה בחברה הישראלית, תחת הסיסמה "את לא אשמה -צעדת השרמוטות, באר שבע 2019" . לא כל יום זוכה קבוצת מפגינים לקבל אישור ולצעוד במשך שעה  בכביש המרכזי של העיר, כשמסביב אבטחה  של כוחות משטרה. הפגנות קודמות, בהן מצעד הגאווה, אושרו לאחר מאבקים לא קלים אל מול הרשויות.

מאות פליירים חולקו לצועדים ולתושבי העיר בהם נכתב: "נאמר בקול חזק וברור: זה לא משנה מה לבשת, אמרת, שתית או רמזת -  את לא אשמה! בואי לשנות איתנו ,למען עתיד אחיותנו וילדותינו". הצועדים נשאו שלטי מחאה והשמיעו בקול רם את מחאתם. דומה שצעירת המוחות הייתה רותם, תלמידת כתה ח' באחד מבתי הספר בבאר שבע: ''הגעתי לכאן כי זה חשוב בעיניי. אני חושבת שנשים יכולות להתלבש איך שהן רוצות''. לדבריה בבית הספר לא משוחחים עפ התלמידים על נושאי הטרדה המינית.

ענבר, מאגודת הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון: ''נלחמנו שהצעדה תצא לדרך. בקמפוס שלנו נלחמים ועושים זאת בהצלחה, למגר את התופעה גם מצד ההנהלה בשיתוף עם אגודת הסטודנטים''.  דינה דיין, ממצפה רמון, אשה דתיה העוטה כיסוי ראש: "הגעתי לכאן להזדהות עם המסר העולה בהפגנה זו. בציבור הדתי לאומי וגם החרדי יש גם  מקרים כאלה של אונס ופדופיליה  וצריך להוציא את זה החוצה ולדבר ולזעוק את זה בחוץ  ושהנשים יפסיקו לפחד".
בין הצועדים היו לא רק מפגינים מהדרום: יותם, יו"ר עמותת אסל"י גברים אומרים לא לאלימות נשים, הגיע יחד עם קבוצה מתל אביב: "הגענו בכדי לעמוד לצד הנשים .פגיעות מיניות קורות יותר מדי וצריך לצאת ולהוקיע את זה ".


וידאו: ההפגנה בבאר שבע (צילום: משה פריאל)

גלריית צילומים מתוך ההפגנה (צילומים: שני יונה וניצן מלמן)
​​​​​​​


תגובות

End of content

No more pages to load