• 29 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הרחובות היו חסומים בגלל מירוץ הלילה, מצנתרת המוח רצה להציל חיים

ד''ר ענת חורב, מצנתרת מוח מסורוקה, השתתפה במירוץ הלילה של ב''ש. בסוף המירוץ הוזעקה להציל את חייה של אישה בת 80, הכבישים היו חסומים, אז היא המשיכה פשוט את המרתון עד לחדר הניתוח

ד"ר ענת חורב, מצנתרת המח בסורוקה ברגעי סיום מרוץ באר שבע (צילום: רחל דוד)

*ד"ר ענת חורב מצנתרת המח היחידה באזור הדרום וצוות צנתורי מח הוקפצו לצנתור דחוף לאחר חציית קו הסיום של מרוץ הלילה של באר שבע שהתקיים אמש  במרוץ הלילה השביעי של העיר באר-שבע, השתתפה קבוצה מיוחדת של צוות המחלקה לנוירולוגיה מהחטיבה לרפואת המח וממכון הדימות בסורוקה להגברת המודעות לתחלואת המח.
 
לאחר חציית קו הסיום, באופן סמלי במיוחד, הוקפץ לסורוקה צוות חדר הצנתורים: ד"ר ענת חורב, ולדיסלב זבינגורודסקי, עידן שי, טכנאיי צנתורים ויעל ארבל, אחות ביחידה כדי לבצע צנתור מח לאישה בשנות השמונים לחייה, שלקתה בשבץ מוחי .

​​​​​​​
צוות המחלקה לנוירולוגיה מהחטיבה לרפואת המח וממכון הדימות בסורוקה במרוץ הלילה שהתקיים אמש בבאר שבע (צילום: רחל דוד)
 
בשל המרוץ, כבישים רבים בעיר באר שבע  היו חסומים והדרך היחידה להציל את חיי המטופלת הייתה להמשיך את הריצה עד לחדר האנגיו ביפלאנרי, חדר צנתורי המח בסורוקה.

מסתבר שהמרוץ להצלת חיים של אנשים הלוקים בשבץ מוח אף פעם לא נגמר, במיוחד כשמדובר במצנתרת המח היחידה בכל האזור. ד"ר ענת חורב: "לצוות ולי היה חשוב לקחת חלק במרוץ ולהעלות את המודעות לתחלואת מח באשר היא. ידוע שזמן שווה מח, ועל כן חשוב להזעיק אמבולנס ולהגיע בהקדם לבית החולים עם הופעת סימני השבץ, כדי שהטיפול יהייה יעיל ככל שניתן.
הסימנים לשבץ מוחי שאליהם יש לשים לב: חולשה ביד/ רגל , הפרעה בדיבור ופה עקום''.

תגובות

End of content

No more pages to load