• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''אני יודע איפה אתה גר'': תושב ב''ש איים על ראש העירייה - ונעצר

תושב העיר רצה לפתוח קיוסק, ביקש להיפגש עם ראש העירייה ונדחה - והשמיע כלפי דברים מאיימים. הוא נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים. זאת לא הפעם הראשונה שדנילוביץ' מאוים

רוביק דנילוביץ' (צילום: מישל אמזלג)

חשד: תושב באר שבע, שרצה להיפגש עם ראש העירייה, רוביק דנילוביץ' - נדחה והשפיע כלפיו דברים מאיימים. האיש נעצר ובית המשפט שיחרר אותו אתמול, שלישי, בתנאים מגבילים.

החשוד ביקש להיפגש עם ראש עיריית באר שבע בעניין פתיחת קיוסק בעיר, אך נדחה. הוא התקשר למוקדנית בעירייה ואמר לה כי הוא יודע איפה ראש עיריית באר שבע גר וכי יחכה לו מתחת לבית. קצין הביטחון של העירייה מיהר להגיש תלונה במשטרה והאיש נעצר תוך זמן קצר. 

בחקירתו במשטרה טען האיש שדבריו לא הובנו בהלכה ועוד באותו ערב, בית המשפט בבאר שבע שיחרר אותו לביתו, בתנאים מגבילים.

אין זו הפעם הראשונה שראש עיריית באר שבע מקבל איומים: זמן קצר לאחר שנבחר לתפקידו, בפברואר 2009, המשטרה הורתה להצמיד לו אבטחה, בעקבות מידע מודיעיני, כי הוא על הכוונת של גורמים עברייניים בעיר, אחרי שקיבל החלטות בעניין הסדר הציבורי, שלא נשאו חן בעיניי גורמי פשיעה בבאר שבע. דנילוביץ' ביקש להכניס סדר בעניינים שלא טופלו משך שנים בתחום המרחב הציבורי, מה שהכעיס גורמים מסויימים בעיר. ראש עיריית באר שבע קיבל אבטחה צמודה למשך כחצי שנה. 

בשנת 2013 הוצמדה שוב אבטחה לדנילוביץ', בעקבות מסרים מאיימים שקיבל, אחרי שביקש לממש צו פינוי כנגד עסק בעיר. בתום הערכת מצב, האבטחה הוסרה. 

למרות האיומים, ראש עיריית באר שבע ניהל ומנהל את סדר יומו הרגיל, האינטנסיבי. לא אחת, במהלך ישיבות מועצת העיר, חוזר ומדגיש דנילוביץ' כי עריית באר שבע, בעלי התפקידים בה והוא עצמו שומרי חוק. לא אחת, דנילוביץ' החליט החלטות לא פופולריות במבט ראשון, אשר בדיעבד, התבררו כנכונות. זאת ועוד: למרות שבישיבות מועצת העיר הקהל הוא במעמד צופה בלבד, לא אחת הוא חרג מהפרוטוקול ואיפשר לתושבים להביע את דבריהם, במיוחד בסוגיות כואבות.  תושבים מספרים גם כי לא אחת, דנילוביץ' עונה בעצמו לפניות שלהם, משוחח איתם ודואג לפתרון. 

תגובות

End of content

No more pages to load