• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''לעגן את מיגון אזרחי הנגב בהסכמים הקואליציוניים''

ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' ויו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים רעות חיים ביבס, פנו לשר לוין, הממונה על המו''מ הקואליציוני: ''הסבב הבא הוא עניין של זמן''

זירת נפילה בב''ש: הבית עשוי מעץ, ללא מיגון (צילום: דוברות המשטרה)

הנגב תמך באופן גורף בליכוד ובמפלגות הימין, אך האם אלה יתחשבו בבקשתו לביטחון ולהגנה על החיים שלהם, כאשר הסבב הבא הוא עניין של זמן? ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' ויו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים רעות חיים ביבס, פנו הבוקר, שני, במכתב לשר התיירות ונציג הליכוד במ''ומ הקואלציוני, יריב לוין, בבקשה לעגן את נושא מיגון האזרחים בנגב בהסכמים הקואליציוניים. בסבב האחרון נורו לעבר יישובי הנגב 700 רקטות, ארבעה תושבים נהרגו ועשרות נפצעו. בשכונות ישנות מרבית הבתים אינם ממוגנים, המקלטים אינם כשירים וחלק מחדרי המדרגות חשופים. בערים הבנייה קשיחה, ביישובים הבדואים הבלתי מוכרים המצב עוד יותר גרוע ושם לתושבים אין לא מיגוניות ולא בנייה שתספק להם סוג של מרחב מוגן. 

''עם סיום הלחימה האינטנסיבית ברצועת עזה, שנקראה בשם ״גן סגור״, בה נהרגו 4 אזרחים, עשרות נפצעו ורבים הותקפו חרדה, אנו מבקשים לפנות אליך בבקשה לעגן בהסכמים הקואליציוניים הסכם לעידוד בניית ממ"דים בבתים ובבניינים בכל הארץ'', כותבים חג'ג' וביבס.

''ברור לכולם שזו הפסקת אש זמנית עד סבב הלחימה הבא. בכל סבב לחימה, מספר הטילים שנורים לעורף הישראלי עולה. לשם השוואה, בסבב הלחימה האחרון נשבר שיא במספר הטילים שנורו לישראל מרצועת עזה: לא פחות מ- 700 טילים נורו ב- 45 שעות, כאשר לעומת זאת, בימי ״צוק איתן״ מספר הטילים ב- 50 ימי הלחימה עמד על 4,594 (כלומר: בממוצע, כ- 91 טילים ביום). באותה נשימה יש לשבח את מפתחי כיפת ברזל ולוחמי כיפת ברזל על הצלחתם ביירוט מירב הטילים, שכן בכך מנעו הרג והרס נוספים'', נכתב בפניה.


מקלט אופייני בשכונה ישנה: מוצף בביוב, מלא בגרוטאות (צילום: דני בלר)


וידאו: נפילה בפזורה, בה אין מיגון (צילום סלולרי)


וידאו: אזעקה בבאר שבע, מקבצים בחדרי המדרגות, היירוט מעל (צילום: דני בלר)

עוד מהמכתב: ''אבל היום, כאשר העורף הפך לחזית, הגיע הזמן לזרז פתרון לצמצום הפערים בנושא המיגון בכל הרשויות בארץ . אחד הפערים שעולה כמעט בכל הרשויות הוא נושא המיגון. המקלטים ברשויות המקומיות ישנים מאוד וברובם כלל לא תקינים ואף פסולים, כך שאי אפשר לתקן אותם. מניסיון העבר, שיפוצים שבוצעו במקלטים לא היו אפקטיביים . לא ניתן להגיע למקלט שנמצא ברחוב, בזמן של 20-30 שניות. ברוב הבתים בהם אין ממ"ד, מתגוררים קשישים, יש גם אוכלוסיית נכים ומשפחות עם ילדים קטנים. פתרון המיקלוט לא אפקטיבי - .עוד יש להדגיש כי מרבית הפניות לטיפולים הפסיכולוגיים מגיעות בעקבות חרדה משום שאין מיגון בבית''.

''בימים אלה, כאשר מתגבשים ההסכמים הקואליציוניים, היינו מצפים מכל המפלגות לשים בראש סדר העדיפויות את מיגון התושבים בכל הארץ . זה נושא מהותי שלא מפריד בין מגזרים שונים ויש להעלות אותו על סדר היום של הממשלה.אנו מאמינים כי ראשי כל הסיעות מבינים את החשיבות, ויקחו חלק בהובלה''.

מסמך: המכתב שנשלח הבוקר (סריקה)

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load