• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע: עליה של 27% בתאונות אופניים חשמליים

''הרשויות חייבות להגביר את האכיפה, כדי לצמצם את מספר הרוכבים הנפגעים ולמנוע את ההרוג הבא'', אומרים בעמותת אור ירוק, אך מה החלופה בב''ש לתחבורה עירונית?

(צילום הדמיה: Mario Antonio Pena Zapatera / CC BY 2.0)

בבאר שבע אושפזו 19 בני אדם בשנת 2018 בעקבות תאונות אופניים חשמליים, מדובר בעליה של 27% בהשוואה לכמות המאושפזים בשנת 2017, שבמהלכה אושפזו בעיר 15 בני אדם - כך עולה מבדיקת עמותת אור ירוק. 

בעיר באר שבע כמה אלפי רוכבים על אופניים ואופניים חשמליים, בהם גם צעירים, אבל לא מעט בוגרים, שזו להם חלופת התחבורה היחידה, המקלה עליהם להגיע לעבודה ולהתנייד בתוך העיר, בשל עומסים בתחבורה הציבורית. את באר שבע ניתן לחצות באופניים חשמליים בקלות, בעוד שבתחבורה הציבורית, בשעות העומס, הדבר קשה יותר. 

בכל הארץ, 864 בני אדם אושפזו בבתי החולים בשנת 2018 לאחר שהיו מעורבים בתאונת אופניים חשמליים, כמעט שלושה בכל יום בממוצע, כך עולה מדוח של מכון גרטנר שהגיע לידי עמותת אור ירוק. מהדוח עולה תמונה עגומה לפיה בכל שנה חל גידול משמעותי במספר המאושפזים בבתי החולים עקב תאונת אופניים חשמליים.
מהדוח שהכינה ד"ר מאיה סימן-טוב, עולה כי בשנת 2018 נרשמה עליה של 26% במספר המאושפזים בבתי החולים לאחר תאונת אופניים חשמליים בהשוואה לשנת 2017 שבמהלכה אושפזו 688 בני אדם.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בכל שנה יותר ויותר בני אדם נפגעים בתאונות עם אופניים חשמליים וזו תוצאה של אוזלת היד של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים וגרירת רגליים במשך שנים רבות. היפגעות רוכבי האופניים החשמליים בתאונות דרכים הפכה כבר מזמן לבעיה לאומית שגבתה את חייהם של עשרות בני אדם בשנים האחרונות. במשרד התחבורה חייבים לקחת אחריות ולהוביל סלילה של שבילי רכיבה בטוחים עבור הרוכבים ובמקביל גם המשטרה וגם הרשויות חייבות להגביר את האכיפה, כדי לצמצם את מספר הרוכבים הנפגעים ולמנוע את ההרוג הבא".

בבאר שבע נסללים שבילי אופניים במרבית המיזמים לשדרוג רחובות ראשיים: כך בטוביהו - בה דווקא מתרחשות תאונות במעורבות מכוניות פרטיות, או בשדרות רגר, שהוא אחד מעורקי התחבורה במסוכנים בבאר שבע וגם העמוס ביותר. גם המעבר בין השכונות בבאר שבע ואפילו ההגעה למתחמי הבילוי, קשים ויקרים. מונית בין שכונה ה' לשכונת רמות, למשל, עולה כ-40 שקלים ויותר. על מנת להגיע מאותה שכונה למרכז ביג, יש צורך להמתין לאוטובוס בקו 16. תלוי בשעה, זמן ההמתנה עומד על 15 עד 40 דקות. בשבתות, החלופה היחידה של תושבי ב''ש, שאין להם מכונית, היא מונית. אל בילוי בקולנוע יש להוסיף כ-80 שקלים, עלות הנסיעה לאחד משני מתחמי הקולנוע בבאר שבע. 

 

תגובות

End of content

No more pages to load