• 28 אוקטובר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תלמידי בני עקיבא ליוו את ניצול השואה הערירי בדרכו האחרונה

ניצול שואה ערירי מבאר שבע נפטר והיה חשש כי מלבד בניו המבוגרים, איש לא יבוא ללוותו בדרכו האחרונה. הרב רחמים פיניש וקבוצת תלמידים ליוו את הנפטר בדרכו האחרונה: ''חינוך ע''י מעשה הוא החינוך הכי טוב''

(צילום המחשה: zeevveez / CC BY 2.0)

רגע לפני הצפירה, קיבל ראש הישיבה טלפון, בצד השני מכרה ששתיפה כי יהודי ניצול שואה, צבי בן יצחק נפטר הלילה ועתיד להיטמן בשעות הצוהריים, להלוויה אמרה צפויים להגיע רק שני ילדיו. הרב רחמים פיניש לקח על עצמו להגיע עם תלמידים לבית העלמין וללמוד את סיפור חייו, כדי שזה לא ישכח.

"רגע לפני תחילת הטקס ליום השואה קיבלתי טלפון ממכרה. היא סיפרה לי שלפנות ערב נפטר יהודי ניצול שואה שילדיו כבר יחסית מבוגרים ושאין מספיק אנשים שיבואו להלוויה שתתקיים בבית העלמין בבאר שבע", סיפר הרב רחמים פיניש, ראש ישיבת בני עקיבא אהל שלמה בבבאר שבע.

​​​​​​​
הרב רחמים פיניש, ראש ישיבת בני עקיבא בבאר שבע (צילום: דוברות יב''ע)

הרב פיניש לקח על עצמו לארגן קבוצה של תלמידים שתגיע להלוויה. "חינוך על ידי מעשה הוא השיעור הכי טוב, הגענו כמה אנשי צוות וכ-20 תלמידים לבית העלמין, סייענו בנשיאת הגופה, חשוב מכך היינו שם, נתנו תחושה לילדיו שהם לא לבד ועשינו כבוד אחרון ליהודי ניצול שואה".

​​​​​​​בימים אלה לצד לימוד משניות לזכרו מבקשים תלמידי הישיבה ללמוד את סיפור חייו של צבי בן יצחק כדי שזה לא ישכח ויהיה נצור בליבות התלמידים.

תגובות

End of content

No more pages to load