• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סכנה: סוללות מתפוצצות

שוטרים הועזקו לבית באופקים, אחרי שפרצה במקום דליקה. הסיבה: סוללת אופניים חשמליים אשר ככל הנראה הושארה בטעינה ללא השגחה - וזה אינו המקרה הראשון

הסוללה שעלתה באש (צילום: דוברות המשטרה)

שוב סוללה של אופניים חשמליים עולה באש וגורמת לנזק בבית: היום, שישי, לפנות בוקר, התקבל במשטרה דיווח אודות שריפה בבית באופקים.  שוטרים נקראו לסייע באירוע שריפה אשר על פי החשד נגרמה כתוצאה מהתלקחות סוללה של אופניים חשמליים שהוטענה בתוך בית.

שוטרים שהגיעו למקום סייעו בידי בעלי הבית להחלץ והרחיקו את המקור החשוד בגרימת השריפה- סוללה של אופניים חשמליים שהתלקחה בשעת טעינתה בתוך הבית. בסיוע כוחות כיבוי בוצע איוורור למקום. בני הבית פונו עד גמר הטיפול, נמסר מהמשטרה.

​​​​​​​
השוטרים הרחיקו את הסוללה שגרמה לדליקה (צילום: משטרת ישראל)

סוללות של אופניים חשמליים הינן מסוג ליתיום-יון ונמצאות בשימוש גם במגוון מכשירים ובציוד צבאי, בשל יכולתן לאגור אנרגיה והעובדה כי הפריקה העצמית שלהן, כשהן ללא שימוש, איטית ביותר. הגורם לדליקות בדרך כלל הוא האלקטרוליט המשמש אותן, שהינו דליק ביותר. רק לאחרונה ארעה מקרה דליקה דומה בבית בשכונת נווה זאב בבבאר שבע. הוברבורד שהותר בפרסת בית בשכונת רמות גרם לפני כשנתיים לדליקה שכילתה תכולת דירה.

סוללות איכותיות כוללות מנגנונים המונעים טעינת יתר ומתנקים את הסוללה במקרה של קצר. מומלץ לא להטעין אופניים ללא השגחה ולא להותיר אופניים חשמליים בשמש.

תגובות

End of content

No more pages to load