• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בעקבות תקיפת אחראי המשמרת: כוונה להשבית את מחלקות סורוקה ביום א'

כוונה להשבית את מחלקות סורוקה למשך שעתיים, ביום ראשון - בעקבות תקיפת אח, מנהל משמרת וגרימת נזק רב לציוד במחלקה. הסתדרות האחיות קוראת ליד קשה כלפי תוקפים

בית החולים סורוקה (צילום: עט הזמיר / CC BY 2.0)

לא עוברים לסדר היום על מקרי אלימות בסורוקה: אחרי שאח, מנהל משמרת במחלקה פנימית הותקף על ידי בן משפחה של אחד החולים, הוחלט בהסתדרות האחים והאחיות להשבית את מחלקות סורוקה לשעתיים, במהלך יום ראשון. החלטה סופית בעניין תיפול במוצאי שבת, לרבות שעות ההשבתה במחלקות השונות. 

אתמול, שלישי, הותקף אח, מנהל משמרת, כשבא לבשר למשפחה כי יקירם נפטר. אחד מקרובי המשפחה אחז את האח בצווארו, תקף אותו ואיים על חייו. האח נזקק לאשפוז בעקבות התקיפה. למחלקה ולציוד נגרם נזק רב. זהו המקרה השני, תוך זמן קצר, של אלימות במקום. קודם לכן, לפני כעשרה ימים, צעירים שמתי חמולות יריבות פתחו בקרב אבנים בתוך בית החולים. עובדי סורוקה, בית החולים היחיד בנגב, נאלצים להתמודד עם עומס בלתי רגיל ולא אחת, עם אלימות מצד משפחות ויחידים שמאבדים סבלנותם.

אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחים והאחיות בישראל: "המדינה ומערכת אכיפת החוק ממשיכים להפקיר את האחיות והאחים וצוותים הרפואיים ומשדרים רפיסות נגד אלימות קשה נגדם ואת זה לא נסבול עוד. אני מצפה מגורמי אכיפת החוק לנקוט ביד קשה מול אלימות של אזרחים המופנית נגד אחיות אחים וצוותים רפואיים שעושים לילות כימים, חגים ושבתות על מנת להעניק לאזרחי ישראל את הטיפול הטוב ביותר. צריך להגן עליהם".

תגובות

End of content

No more pages to load