• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כניסת החג: סדרי פסח קהילתיים, עשרות אלפים יצאו לסיני

החג ייכנס בשעה 18:52 ובבאר שבע והנגב יסבו לשולחן הסדר, בבתים, בבית החולים, בבסיסי צה''ל ובסדרי פסח קהילתיים.

חג שמח והרבה בריאות! בסורוקה ייערך סדר פסח למאושפזים ובני משפחותיהם (צילום: דוברות סורוקה)

הסתיימו ההכנות לחג - ובבאר שבע והנגב יסבו הערב לסדר הפסח. עד לשעות הצהריים, המו מרכזי הקניות בעיר, ברכישות האחרונות לחג - וגם, למי שסיימו כבר להכין הכל וישבו לקפה ועוגה כשרה לפסח. השנה מרבית המאפיות הוכשרו והן פועלות גם במהלך החג, עם שפע עוגות ומאפים כשרים לפסח. גם המצות אינן פשוטות כמו בעבר: יש מצות מקמחים בריאים ושפע תחליפים.

במהלך השבוע האחרון עסקו מתנדבים באיסוף וחלוקה של אלפי מנות לחג למשפחות נזקקות בבאר שבע, שמספרן הולך ועולה מדי שנה. אפילו הבוקר התקבלו ונענו פניות של משפחות שידן אינה משגת לקנות מזון, כמו למשל אצל יאיר שושן, מארגון ''נאיר'', שפשוט שלח את האישה, אם חד הורית, לקניות: ''תתחילי, אני כבר מגיע'' - אמר וסייע.

סדרי פסח לעריריים יערכו  על פי יוזמה של משרד הרווחה ויארחו לארוחת חג רבים שידם אינה משגת לקנות מזון לחג ושאין להם משפחות. 

גם במרכז הרפואי סורוקה חוגגים את ליל הסדר. הרב עוזיאל אדרי, רב המרכז הרפואי סורוקה: ''בשיתוף פעולה עם חב״ד נערכנו לאירוח של כ - 60 אנשים, מאושפזים שבאפשרותם להתנייד, בני משפחה ואורחים.  אנו מאפשרים לכאלה שנאלצו להשאר בבית החולים במהלך החג לחגוג את ליל הסדר כהלכתו, ומאחלים לכל בית ישראל בריאות וחג שמח''.

סגר הוטל על השטחים והמעברים, מאתמול, חמישי בחצות ועד ל-27 בחודש. בגבול הרצועה המצב הביטחוני ממשיך להיות מתוח. היום בצהריים נפתחה אש לעבר כוח צה''ל בדרום הרצועה. על פי מקורות פלסטיניים, צה''ל משיב אש לעבר עמדות חמאס, משעות הצהריים. החשש במערכת הביטחון הוא שחמאס ינסה לחמם את הגזרה בליל הסדר דווקא. 

בבאר-שבע, מעט לפני כניסת החג, עלתה באש מכבסה בדרך מצדה.צוותי כיבוי אש מתחנת באר שבע פועלים לכיבוי חנות מכבסה. לוחמי האש מבצעים איוורור וסריקות לאיתור לכודים.

למרות אזהרת המסע, עשרות אלפי ישראלים יצאו לסיני

יש מי שמבקשים לערוך את ליל הסדר בכיוון ההפוך ובמקום לצאת ממצרים, נכנסים אליה. עשרות אלפי ישראלים חלפו על פני הנגב בדרך למצרים וייערכו את ליל הסדר בבתי מלון ובחושות של סיני. ''אני יודעת שיש אזהרת מסע, אבל איפה אין סכנה בעולם?'', אומר ליז כהן, שעשתה אתמול חניית ביניים בבאר שבע ונוסעת עם שני ילדיה, בני 12 ו-10, ל-10 ימים בסיני. ''יש מלא צבא מצרי. הם לא משחקים שם עם הביטחון. מה שעולה לי חופשה של 10 ימים בזולה, זה אולי לילה במלון בארץ. חשבתי להצטרף למשפחה פה, אבל ליל הסדר במלון לא הכי מפואר זה 1000 שקל לאיש. סיני זה עולם אחר של רוגע, אני עובדת קשה ורוצה לנקות את הראש, לא לשבת בארוחה עם עוד 200 איש באולם דחוס''.

ומה לגבי מזג האוויר? - עד רביעי קריר

היום, שישי, ייתכנו גשמים מקומיים בעיקר בצפון שילוו ברוחות חזקות שילכו וייחלשו. מחר, שבת, יהיה מעונן חלקית וללא גשם. הגשם צפוי להתחדש החל ממוצאי שבת בחצות בעיקר בצפון הארץ ויימשך גם ביום ראשון עד לשעות הערב בעיקר בצפון וזמנית גם באיזור העוטף. ביום שני ללא גשם פרט לזמן קצר שיכול לרדת בצפון. יום שלישי תפוי להיות קריר, ללא גשם. הטמפרטורה ללא שינוי משמעותי מהיום עד יום שלישי. מיום רביעי צפויה עליה חדה בטמפרטורה.תגובות

End of content

No more pages to load