• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דאע''ש בלב ב''ש: מאסר ל-2 צעירות מלקיה שתכננו פיגועים בעיר

תסנין וחמה אלאסד יצרו קשר עם ארגון דאע''ש וערכו סיורים בב''ש במטרה לפגע באוני' בן גוריון, במכללת קיי ובחתנה המרכזית, באמצעות מטעני נפץ. בית המשפט גזר את דינן, אך התחשב ברקע האישי הקשה ממנו

דאע''ש, אוני' בן גוריון, מכללת קיי (צילומים: גוגל)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום, שלישי, את דינן של תסנין וחמה אלאסד, מהיישוב לקיה שבנגב אחרי שהורשעו בעבירות ביטחון על רקע הזדהותן עם ארגון דאעש. הנשים, כבנות 20, נידונו בעסקת טעון לעונשים של חמש שנות מאסר ושל ארבע וחצי שנות מאסר.

שתי הנשים הודו במסגרת הסדר טיעון בעבירות ביטחוניות. תסנין אלאסד הודתה בשבע עבירות ואילו חמה בחמש. 

בית המשפט המחוזי בבאר שבע החליט להקל בעונשן בשל גילן הצעיר של הנאשמות, אך קבע  כי מעשיהן חמורים. בשל נסיבות חייהן הקשות, החליט בית המשפט למקם את עונשן של שתי הנאשמות ברף התחתון של מתחם הענישה.

מגזר הדין עולה כי מדובר בשתי צעירות שמגיעות מרקע חברתי קשה בתוך התרבות הבדואית השמרנית. מתסקירי שירות המבחן עולה כי שתי הנאשמות מצאו בדאעש ובאידיאולוגיה האסלאמית הקיצונית שלו מענה לצרכים הרגשיים של השתייכות, זהות וערך, שחסרו להן בסביבה המשפחתית והחברתית שממנה באו.

כתבי האישום מייחסים לנאשמות עבירות של מגע עם סוכן חוץ, הכנה לביצוע עבירה שהיא מעשה טרור, מסירת ידיעות לאויב, ניסיון לשידול לרצח, קשירת קשר לפשע (רצח שהוא מעשה טרור), קשירת קשר לפשע (חברות בארגון טרור) ועבירות בטחוניות אחרות. 

בכתב האישום, שהגישה נגדן פרקליטות מחוז דרום, מתוארת פעילות הנאשמות, על רקע הזדהותן עם ארגון דאע''ש שכללה גם שבועת אמונים לארגון המדינה האסלאמית ולעומד בראשו, כמו גם ניסיון לגיוס תומכות נוספות לדאעש, הכנות מקדימות שבוצעו לשם הוצאת פיגוע את הפועל, שידול אדם להוציא לפועל פיגוע ועוד. 

במסגרת פעילותן החזיקו הנאשמות חשבון ברשת "טלגרם" ובאמצעותו היו חברות בכמה קבוצות שמזדהות עם דעא''ש, שמטרתן שכנוע המשתתפים בקבוצות שדרכה של דאעש היא הדרך הנכונה. במסגרת זו יצרו קשר עם אנשים שונים שפועלים ברשת במסגרת ובשם דאע''ש.

השתיים תכננו לבצע פיגוע טרור בתחנה המרכזית בבאר שבע, יצאו לסיור באוניברסיטת בן-גוריון ובמכללת קיי, כדי לאסוף מידע לצורך ביצוע פיגוע שמטרתו להרוג יהודים, באמצעות הכנסת מזוודת נפץ למכללה ולאוניברסיטה. שתי הנאשמות הביעו צער וחרטה בפני שירות המבחן על המעשים שעשו. גם בעת הדיון בבית המשפט הביעו שתי הנאשמות צער וחרטה על מעשיהן, ועל הנזק ועוגמת הנפש שגרמו למשפחותיהן.

תגובות

End of content

No more pages to load