• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כ ליברמן: ''אין צורך באחדות, נתעקש על חוק הגיוס ועונש מוות''

בטקס הרמת כוסית של מפלגתו אמר ליברמן, שהפך להיות כף המאזניים בדרך להרכבת ממשלת נתניהו החמישית, כי יתעקש על חוק גיוס חרדים, הטלת עונש מוות וכי אין צורך להקים ממשלת אחדות עם כחול לבן

ח''כ אביגדור ליברמן עם אחד מתומכיו (צילום: פייסבוק)

מאת משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

בנגב עוקבים בעניין אחריו ליברמן, שזוכה לתמיכה גדולה בבאר שבע, אך זכור כמי שהבטיח לחסל את הנייה תוך 48 שעות - ובמקום זה מצא עצמו פורש, כשכבר שנים רבות יישובי הנגב ועוטף עזה נמצאים בתוך מעגל ירי  הרקטות ובלוני החבלה של חמאס. למרות אוזלת ידה של הממשלה להביא ביטחון לנגב, רובו המכריע של בעלי זכות הבחירה הצביע לליכוד ולמפלגות הימין.

ח''כ אביגדור ליברמן, יו''ר מפלגת ישראל ביתנו אמור להיוועד היום, שלישי, עם נשיא המדינה, רובי ריבלין ולהמליץ על בנימין נתניהו כמי שירכיב את הממשלה הבאה. באירוע הרמת כוסית שערך אתמול אמר ליברמן: "אמרו שאני בלתי צפוי, אך אני צפוי מאוד. אנחנו היחידים המתכוונים למה שאנחנו אומרים ולכן לא צריך לנחש אני רוצה לחזור על מה שאמרנו במערכת הבחירות אנחנו יכולים להיות רק חלק ממשלת ימין במעשים ולא בדיבורים אמרנו שאנחנו לא יכולים להיות כחלק ממשלה בראשות בני גנץ גם אין צורך כרגע להקים ממשלת אחדות לאומית".

גורמים בישראל ביתנו אומרים שלביבי ולחרדים כדאי לזכור שבלעדי ישראל ביתנו לא תהיה ממשלה. ליברמן אומנם ימליץ על נתניהו אך יקשיח את עמדותיו מול דרישות המפלגות החרדיות  ואנו צפוי לוותר בכל הקשור לגיוס חרדים. "אנחנו לא נהיה מוכנים לשנות ולו אות אחת בחוק הגיוס".   ליברמן ציין כי ידרוש שוב את עונש המוות למחבלים ויישומו תוך פרק זמן מוקצב של כמה חודשים.

ליברמן ציין שירצה לחזור למשרד הביטחון ולקבל גם את משרד הקליטה  והתייחס גם לגוש הימין ובעיקר לאיחוד הלאומי "לצערי הפלג החרדי חרדל"י בתוך הימין גדל ל-21-22  מנדטים אני רואה את זה כאיום לאותם ערכים של  תורת ז'בוטינסקי אולם הייתה פה הכרעת הבוחר".

וידאו: אירוע הרמת הכוסית עם ח''כ אביגדור ליברמן


על חוק הגיוס אמר :" החרדים לא פרשו מהקואליציה כשהעברנו את חוק הגיוס בקריאה ראשונה לכן כל הדרישות שלהם כרגע לרוקן את החוק מתוכן אנחנו לא נסכים לזה לא נוותר לא על פסיק ולא על נקודה נדרוש להעבירו בקריאה שנייה ושלישית בדיוק באותו נוסח".

ההתייעצויות אצל נשיא המדינה, הבוקר (שידור חי בפייסבוק)


ליברמן ציין גם את נושא העבודות בשבת שהחרדים מתנגדים כמו גשר יהודית הדבר הזה לא יקרה .כמו גם חוק יסוד לימוד התורה  זה דבר שלא שלא מתקבל על הדעת איפה כתוב בתורה שאסור לעבוד ?לא להתגייס לצבא?דוד המלך לא היה לוחם? יהושע בן נון לא היה לוחם?

תגובות

End of content

No more pages to load