• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום: באר שבעי מכר משך שנים קרקעות שלא היו שייכות לו

כתב האישום הוגש נגד אברהם וייצמן, בן 33, מבאר שבע, אשר במשך כ-3 שנים, מכר ללקוחות פרטיים ולחברות שונות קרקעות ומגרשים שאינם בבעלותו, תוך זיוף חתימות ומסמכים רשמיים של המדינה

(צילום הדמיה: diegoattorney/ PIXABAY / CC0)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד אברהם וייצמן, בן 33 מבאר שבע, אשר בהזדמנויות רבות, במשך כ-3 שנים, מכר ללקוחות פרטיים ולחברות שונות קרקעות ומגרשים שאינם בבעלותו, תוך זיוף חתימות ומסמכים רשמיים של המדינה, ותוך הצגת מצגי שווא כוזבים כי הינו בעל זכויות בקרקעות אלה. הנאשם זייף בין היתר מסמכים, אשר הוגשו להוצאה לפועל ולבנקים, וכן לבתי המשפט.   

כתוצאה ממעשי המרמה וההונאה, קיבל הנאשם במרמה מהמתלוננים סך של למעלה מ-2 מיליון שקלים וניסה לקבל כ-15 מיליון שקלים נוספים.    

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכות הדין עפרה לוי וטלי פלדמן, בין השנים 2016 עד 2019, הציג את עצמו הנאשם בכזב בפני לקוחות פרטיים וחברות שונות, כבעל זכויות בקרקעות בערים דימונה, באר שבע, אופקים ובאיזור חורה, וכן כמיופה כוח או כנציג של בעלי זכויות בקרקעות אלה, וזאת בכוונה למכור למתלוננים במרמה את הקרקעות ולקבל מהם במרמה כספים עבור הקרקעות. לשם ביצוע מעשי המרמה, זייף הנאשם בשיטתיות ובמספר רב של מקרים מסמכים רשמיים של המדינה, השתמש בחותמות וחתימות מזויפות שנחזו להיות חתימות של עורכי דין, או חתימות וחותמות של חברות ואנשים בעלי זכויות בקרקע, והציג מצגי שווא כוזבים בכתב ובעל פה בפני המתלוננים, לפיהם הוא מוסמך למכור להם קרקעות אלה. עקב מצגי השווא, המתלוננים חתמו עם הנאשם על הסכמי מכר שונים, וחלקם שילמו לנאשם סכומי כסף בסך של מאות אלפי שקלים, ובסך הכל למעלה מ-2 מיליון ש"ח.

פעל בערים שונות בנגב

כך, כעולה מכתב האישום, עקב מצג השווא, נחתם הסכם מכר מקרקעין בין חברה פרטית לבין הנאשם שהתחזה בכזב כבעל זכות חתימה מטעם עמותה למכירת 26 יחידות דיור, וזאת תוך זיוף מסמכים  של רשות מקרקעי ישראל ותוך זיוף חתימות וחותמות של עובדים ברמ"י ובמשרד השיכון. הנאשם השתמש ביודעין בפרטי מכרז שכבר בוטל על ידי רמ"י, כדי לקבל מהחברה הפרטית במרמה כ- 13 מיליון ₪. המרמה נחשפה בטרם הועבר הכסף מהחברה בזכות עירנותם של פקידי רמ"י. לאחר מכן, ניסה הנאשם לקבל במרמה מרמ"י את כספי הערבות של העמותה שנותרו ברשות.

הנאשם פעל באופן דומה גם לגבי קרקעות שאין לו שום זיקה אליהן באופקים, שם זייף מסמכים של בעלת הקרקע, התחזה למייצג מטעמה וניסה למכור 30 מגרשים.

כעולה מכתב האישום, הנאשם המשיך לזייף ולרמות לקוחות גם כשמעשי המרמה הראשונים שלו כבר נחשפו, בכך שבכל פעם שהנאשם נדרש להמציא מסמך כלשהו לרשות או לקורבן המרמה הוא אכן המציא אותו וזייף אותו כדי להמשיך את מצגי השווא.  

בנוסף, זייף הנאשם מסמכים ובדה ראיות, בהם עשה שימוש במסגרת הליך הוצל"פ שהתנהל נגדו, על מנת לקבל במרמה ביטול ההליך ותנאים מגבילים שהוטלו עליו. הנאשם זייף מסמך, הנושא כותרת "הסדר חוב", הנחזה להיות הסכמה בין הנאשם למתלוננים באשר לאופן תשלום חובו של הנאשם וסגירת התלונה של המתלוננים בהוצל"פ. את המסמך הגיש הנאשם ללשכת ההוצאה לפועל ובהחלטת רשם הוצאה לפועל, בוטלו נגד הנאשם ההגבלות שהוטלו עליו עקב החוב וההליכים עוכבו.  לאחר שהמרמה נחשפה, ההליכים חודשו.

עוד עולה מכתב האישום, כי הנאשם זייף מסמכים של מהנדסת בניין, כדי לדחות ביצועו של צו הריסה. הנאשם הוסיף על מסמך אשר הוגש לבית המשפט לעניינים מקומיים אישור בניה הנחזה להיות אישור של מהנדסת,  לפיו בוצעה בדיקת יציבות למבנה אשר היה מועמד להריסה בידי הרשויות וכן נבדקו הליכי התכנון.

כתוצאה ממעשי המרמה והזיוף, קיבל הנאשם מהמתלוננים סכום כולל של 2,329,119 שקלים, וכן ניסה לקבל במרמה סכום נוסף של 15,640,000 שקלים.

התיק נחקר על ידי יחידת הונאה דרום במשטרת ישראל.

כתב האישום מייחס לנאשם 11 אישומים בגין ביצוע עבירות רבות של זיוף, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, בידוי ראיות, ועוד.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. הדיון בעניין המשך מעצרו של הנאשם נקבע ליום רביעי.

תגובות

End of content

No more pages to load