• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לא לעבור את הפסח לבד: משרד הרווחה ביוזמה לטובת קשישים בודדים

חג הפסח הוא עבור קשישים עריריים רבים חג קשה, עם אתגר כלכלי ותחושות של בדידות. משרד הרווחה מסייע לעריריים להתארח בחג במקומות שונים. לתיאום: מוקד טלפוני שמספרו 118

לא לעבור לבד את ליל הסדר (צילום הדמיה: slgckgc / CC BY 2.0)

יש מי שעבורם פסח הוא חג של בדידות וקושי: אזרחים ותיקים, עולים שהגיעו ארצה בגפם, עריריים ועוד. בימים הקרובים עם ישראל יחגוג את חג הפסח.  עבור אזרחים ותיקים רבים שמחת החג מביאה עמה  דאגות רבות בכל הנוגע לצרכים אישיים ולתחושת הבדידות המתעצמת בתקופה זו. 

משרד העבודה והרווחה יממן אירוח בבתי אבות בתקופת החגים הכולל אירוח מלא, לינה, ארוחות חג, פעילות חברתית ופעילות לשעות הפנאי עבור אזרחים ותיקים אשר אין להם עם מי לחגוג את החג. ההסדר יבוצע על ידי הפנייה ושיבוץ בבתי אבות העובדים בהסכם עם המשרד.

כמו כן, המשרד מפעיל  את פרויקט "כולנו מסובין" הנועד לאפשר לקשישים , ואזרחים בודדים חסרי עורף משפחתי  לחגוג את סעודת ליל הסדר ולקרוא את ההגדה בחברת אנשים נוספים. בין הגופים המארחים בהתנדבות ניתן למצוא משפחות , בתי אבות, מרכזי דיור מוגן, מרכזים קהילתיים, מתנסים, בתי חב"ד קיבוצים ועוד.

המשרד  מתקצב עמותות המחלקות סלי מזון וכרטיסי מזון בסך 18 מיליון ₪ עבור "קימחא  דפיסחא" מהם ייהנו כמיליון וחצי תושבים.

כל המעוניינים להתארח במסגרת נופשונים וכן במסגרת "כולנו מסובין" או לארח אזרחים ותיקים בערב החג, מוזמן לחייג מכל מכשיר טלפון למוקד 118 שמפעיל משרד העבודה הרווחה 24 שעות ביממה כל ימות בשנה, או לפנות למחלקה לשירותים חברתיים ברשות המקומית.

שר העבודה והרווחה חיים כץ: " גם השנה אנחנו ממשיכים לממן אירוח מלא בחגים במטרה להבטיח שאף אזרח ותיק לא יישאר לבד. אני קורא לכל האזרחים הוותיקים להירשם לפעילויות ובהזדמנות זו אני מודה לעובדי המשרד שפועלים לאורך השנה לרווחת האוכלוסייה המתבגרת בישראל".

תגובות

End of content

No more pages to load