• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

300 מיליון שקל לפח: ביטול מעבר 8200 ''החלטה חפוזה שתפגע בנגב''

מכתב חריף של ראש מועצת עומר, פיני בדש, לרוה''מ בנימין נתניהו: "עד כה הושקעו למעלה מ-300 מיליון ₪ בתוכניות להעברת קריית המודיעין לצומת ליקית, ביטול התוכנית תפגע קשות בהגעת חברות היי טק וסייבר לנגב''

קריית המודיעין. בינתיים נשארה על הנייר (איור: אתר מנהלת המעבר דרומה)

מכתב חריף, של ראש מועצת עומר, פיני בדש, לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות ההחלטה, שהינה ככל הנראה סופית, לבטל את העברת בסיס המודיעין של צה''ל לליקית הסמוכה לעומר. 

במכתבו מציין בדש כי 300 מיליון שקלים, אשר הושקעו בתכנון להעברת קריית המודיעין לליקית ירדו לטמיון: ''צה"ל באמצעות המל"ל ללא תאום ושיתוף משרד הביטחון, קיבלו החלטה על ביטול העברת קריית המודיעין לליקית הצמודה לעומר.בבדיקה שערכנו משרד הביטחון לא מודעים לנושא וההחלטה התקבלה בניגוד לדעתם''.

לדבריו, הוועדת גאוגרפית המטפלת בחלוקת ההכנסות בוועדת הגבולות קיבלה הנחייה להוריד את הנושא מסדר היום, מאחר והנושא בוטל. פיני בדש, ראש מועצת עומר, פנה היום, ראשון, לרוה"מ בדרישה להכריז עוד היום שהעברת בסיס המודיעין (8200) תיושם: "עד כה הושקעו למעלה מ 300 מיליון ₪ בתוכניות להעברת קריית המודיעין לצומת ליקית, ביטול התוכנית תפגע קשות בהגעת חברות היי טק וסייבר לנגב, לא יתכן שהחלטה חפוזה תפגע בנגב, אני דורש ממך אדוני ראש הממשלה להכריז בקולך עוד היום שההחלטה להעברת קריית המודיעין לצומת ליקית תיושם ותבוצע".

המעבר דרומה הוקפא, מאחר והרמטכ''ל הנכנס ביקש הבהרות

כזכור, דווח כי הרמטכ''ל הנכנס, רא''ל אביב כוכבי, הורה להקפיא את מעבר יחידות המודיעין לנגב. כוכבי שירת כראש אמ''ן והיה ידוע בהנתגדותו להעברת יחידות המודיעין לנגב מבלי שתוקם תחנת רכבת צמודה לבסיסים, שתאפשר למשרתים לחזור הביתה למרכז בשעות הערב.

החשש בצה''ל הוא כי ללא תנאים הולמים, רבים מאנשי יחידות העילית הטכנולוגיות של צה''ל יעדיפו את השוק הפרטי על פני מגורים בבאר שבע וכי החיל יפסיד טאנלטים רבים בשל כך. דיווח שהועלה לאתר וואלה, על פיו הרמטכ''ל ביקש מראש הממשלה להקפיא את הפרויקט עד לבירור סוגות שונות סביבו.

ביטולו של הפרויקט הוא מכה קשה לבאר שבע ולעומר, שקיוו  כי מעבר אלפי אנשי יחידות העילית לבאר שבע יפרו את האיזור, על ידי הבאת אוכלוסיה איכותית וחזקה שתסייע לפתח את באר שבע. חלק מתוכניות הפיתוח של באר שבע התבססו על ההנחה שיעברו להתגורר בעיר ובנגב אנשי עיר הבה''דים. ככל שחולף הזמן, מתברר שהחלום הזה עלול שלא להתמשש. 

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load