• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בסופו של דבר, הפוליטיקה תגיע אליכם גם לשירותים

מאות טונות של פליירים, פתקי הצבעה, כרזות ועלונים ועליהם תעמולת בחירות, ימוחזרו ויהפכו לנייר טואלט ולאריזות קרטון, במפעל בנגב

בדרך לגריסה. אתמול זה עוד היה תעמולת בחירות (צילום יח''צ)

אחרי חודשים של תעמולת בחירות אינטנסיבית, ביום שלישי מיליוני תושבים יצאו להצביע ולהשפיע על עתיד מדינת ישראל בקלפיות הפזורות ברחבי הארץ. מה קורה עם כל טונות חומרי התעמולה שהודפסו במיוחד עבור מערכת הבחירות? מנכ"ל חברת נגב אקולוגיה, ערן שמרלק "הנייר ימוחזר לגלילי נייר טואלט, הקרטונים לאריזות למתנות לפסח".

ימים ספורים לפני יום הבחירות  - המפלגות, הפוליטיקאים והפעילים נמצאים בישורת האחרונה של התעמולה. בחודשים האחרונים הודפסו טונות של חומרי תעמולה שחולקו ברחובות, בכניסה למוסדות ובכנסים. חברת נגב אקולוגיה, החברה המובילה במחזור פסולות, תאסוף ותמיין את חומרי התעמולה שיזרקו לפח לאחר הבחירות ותשנע אותם למתקני המחזור של החברה .

מפעל המחזור של נגב אקולוגיה  (צילום: יח''צ)​​​​​​​

החברה ממיינת את חומרי התעמולה ומשנעת אותם למתקני המחזור השונים של החברה . כל חומרי הנייר יועברו למפעל תעשיות מחזור באופקים שם דוחסים אותו לקוביות עד שמתקבלות באלות של נייר דחוס. את הבאלות מעבירה החברה למפעל שניב תעשיות נייר, שגם נמצא באופקים, שם מייצרים מהם גלילי נייר טואלט שאחר כך נארזים ונמכרים ברשתות השיווק. קופסאות הקלפי, קרטונים, שלטי חוצות וקאפות ימוחזרו לאריזות נייר שסביר להניח שיחזרו אלינו אחרי כשבועיים כאריזות למתנות שנקבל לקראת פסח. כך החברה הופכת מטרד סביבתי למשאב חשוב.

מנכ"ל נגב אקולוגיה, ערן שמרלק מספר שעד כה יש ירידה בחומרי הנייר של תעמולת הבחירות בהשוואה לבחירות בשנים קודמות "הקמפיינים של המפלגות התמקדו השנה גם בדיגיטל וברשתות החברתיות וזה אמנם צמצם את כמות החומרים המודפסים, אבל עדיין מדובר במאות טונות של נייר וקרטון שיכולים לגרום לפגיעה חמורה בסביבה אם לא יועברו למחזור. אנחנו בחברה עושים הכל על מנת לצמצם את כמויות הפסולת המועברות להטמנה על ידי מחזור והפיכת הפסולת לחומר גלם שניתן לעשות בו שימוש חוזר". 


תגובות

End of content

No more pages to load