• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאסר עולם ועוד 20 שנה נגזרו על רוצח החייל רון קוקיא ז''ל

מאסר עולם ועוד 20 שנה על חאלד אבו ג'ודה, מכסייפה, רוצחו של החייל רון קוקיא ז''ל. משפחת החייל דורשת כי יוטל נגדו עונש מוות

סמל רון יצחק קוקיא ז''ל, על רקע זירת הרצח (צילומים: דובר צה''ל, ירון רבינוניץ', עורך עיתון הצבי-ערד)

מאסר עולם ו-20 שנה נוספות, וכן פיצוי של 258 אלף שקלים - הפיצוי המרבי בחוק - כך גזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר עונש על המחבל חאלד אבו ג'ודה מכסייפה, שרצח את החייל סמל רון קוקיא ז''ל, בן  19 במותו, בנובמבר 2017, ליד המרכז המסחרי בערד. אחיו של חאלד, זאהי, מואשם בניסיון רצח. המשפט שלו עדיין מתנהל.


בגזר הדין, בית המשפט קיבל את בקשת הפרקליטות שדרשה לגזור על הרוצח מאסר עולם ועוד 20 שנה בכלא. התובעת במשפט עו"ד מורן גז: "הנאשם תכנן את הרצח ממניעים לאומניים והותיר את רון מדמם למוות לאחר שחטף את הנשק שלו. רון לא יזכה להיות בחתונה של אחותו, הוא לא יזכה להתחתן בעצמו, הוא גם לא יזכה לאהוב, לא יזכה לסיים את שירותו הצבאי ולא יזכה להיות בחדר לידה עם האישה שיאהב כי הנאשם בחר לגדוע את כל חלומותיו וחלומות משפחתו באכזריות".

משפחת החייל רון קוקיא ז''ל, בצאתם מאולם המשפט, מוסרים הצהרה לתקשורת (צילום: ערן בר שושן) - האירוע שודר בשידור חי בדף של ברנז'ה NEWS ובבאר שבע ביחד


בראש ההרכב שגזר את דינו של הרוצח עמד השופט נתן זלוצ'ובר, בין היתר ציין בגזר הדין: "חייו של רון קוקיא ז"ל קופדו רק בשל היותו יהודי. החלטתו של הנאשם לבצע פיגוע רצחני הייתה עם תכנון מוקדם. הנאשם הוא שהגה את הרעיון לבצע את הפיגוע והוא גם זה שהוציא את זה לפועל. הוא ביצע את הפעולות בעקבות אידיאולוגיה מעוותת ורצחנית. הנאשם שלל את זכותו לחיים של רון".

"הנאשם שיתף את אחיו זאהי בכוונתיו והשניים אף סיכמו כי יקראו לנשק במילת קוד 'פיצה' על מנת שכוונותינהם לא יחשפו. הנאשם הוא שהגה את הרעיון לבצע את הפיגוע והוא גם זה שהוציאו אל הפועל".

בועז קוקיא, אביו של רון, אמר לאחר מתן גזר הדין: "הוא היה צריך לקבל עונש מוות, גזר דין חד וברור, הוא בוגד ורוצח, אנחנו נפעל לשלול את האזרחות שלו. אני קורא למשטרה להעמיד את אב המשפחה לדין, הוא מחבל כמו ילדיו".

סמל רון קוקיא ז''ל  קוקיא נרצח בדקירות סכין, בעת שעמד בתחנת הסעה לחיילים סמוך למרכז המסחרי בערד. המחבל חטף את נשקו האישי, אך נעצר פחות מיממה לאחר מכן.

חאלד הבחין בחייל שעמד לבדו בתחנה והוציא לפועל את הפיגוע שתכנן. המחבל נמלט לכסייפה. הרוצח, חאלד, הגיע  לביתו בפזורת כסייפה, פגש באחיו זאהי, הראה לו את הסכין המגואלת בדם ואת הנשק וסיפר כי רצח חייל.

הוריו של החייל דרשו כי על המחבל יוטל עונש מוות, אך בית דין צבאי לבדו יכול לגזור מוות על מחבלים ולמעשה, כל שיוכל לעשות זה לערער במטרה להחמיר את עונשו של המחבל. 

רצח החייל היכה בתדהמה את העיר ערד, שלא חוותה פיגועים עד אז. מיד עם היוודע זהות הרוצח, מיהרו נכבדים מהמגזר הבדואי לגנות את הרצח, נפגשו עם בכירי העיר ערד ועם המשפחה. 

תגובות

End of content

No more pages to load