• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כחלון: ''צעיר בב''ש יכול להגשים חלום קניית דירה ב-900,000 שקל''

בשיחה בלעדית עם ברנז'ה NEWS, התייחס שר האוצר למצבם הכלכלי הקשה של עובדים רבים בעיר, לבעיות הדמוגרפיות של ב''ש ולקריסת העסקים בבירת הנגב

השר כחלון בב''ש (צילום: ערן בר שושן)

מאת כתבינו: ערן בר שושן ומשה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

שר האוצר, משה כחלון, ביקר היום בבאר ובעוטף עזה. בין היתר, הוא נפגש עם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' וקודם לכן ביקר ביישובי עוטף עזה ונפגש עם אלון דוידי, ראש עיריית שדרות. 

ערן בר שושן, ברנז'ה NEWS, ביקש מהשר כחלון להתייחס למצב הכלכלי הקשה בבאר שבע, לרבות העסקים הקורסים בעיר המובילה בהיקף העסקים התנונים בסכנת סגירה, השכר נמוך עד כמחצית מזה המשולם במרכז הארץ והבעיה הדמוגרפית בנגב: חבל הארץ המהווה מחצית משטחה של ישראל כמעט ריק:
''אני מבקש שתראה מה היה המצב כשנכנסתי לתפקידי ומה המצב כיום'', השיב כחלון. ''הזרמתי מליארדי שקלים לצבא כדי הלעביר את המחנות לנגב. באר שבע מדברת במיליאררדים. חתמנו על הסכמי הגג, הקמנו שכונות המאפשרות לצעירים בבאר שבע לקנות דירה ב-900,000 שקלים''.

צפו בהקלטת השידור החי שהועבר בברנז'ה NEWS, של הראיון עם השר כחלון (מראיין: ערן בר שושן)

בעניין השכר נמוך המשולם בעיר ש-38 אחוזים מהמועסקים בה משתכרים פחות משכר מינימום, אמר: ''עד שנכנסתי לתפקידי, השכר עלה ב-0 אחוזים. שכר המינימום  עלה ל-5300 שקלים, קלטנו מאות עובדי קבלן בבאר שבע. תמיד יש מה לעשות ומה להוסיף. בית החולים הבא ייבנה בנגב. אנחנו פועלים להקים שדה תעופה בינלואמי בנבטים.  מבחינת התשתיות, נעשו פה דברים שלא היו כדוגמתם''.

כחלון נשאל גם על הביעה הדמוגרפית בבאר שבע. אולכוסיית העיר אינה גודלת עם השנים היא תקועה סביב ה-220,000 תושבים, כאשר קשה מאוד עד בלתי אפשרי לשכנע תושבים מהמרכז לעבור אליה, בין היתר, בשל השכר הנמוך המשולם בה, רמת שירותי הבריאות הנמוכה יותר מבמרכז ובעיות הביטחון:

''כדי לייצר מצב של הגירה חיובית לעיר חייבים שלושה דברים: חינוך מצויין, שיש בעיר,  תעסוקה ואנחנו מביאים לבאר שבע סייבר, ודיור, שאנשים יוכלו לגור. הנושאים האלה מטופלים. אנחנו מדברים על התרחבות של העיר ב-8,000 יחידות דיור, שיאכלסו 40,000 תושבים. אין לי ספק שבאר שבע במקום הנכון''. 

כתבנו הפרלמנטרי משה פריאל מדווח על ביקור השר בשדרות:

מוקדם יותר, בעת הביקור בשדרות, התייחס כחלון למצב הביטחוני: ''לחמאס יש אחריות מלאה על מה שקורה בעזה אני לא מאמין בטעויות אנחנו צריכם להגיב במכה קשה. לגבי התקנה שאפשרה לתושבי הדרום תקבל פיצויים בשל נזקי המלחמה, תופקה הסתיים בפברואר אבל להם לדאוג, אני אפעל להאריך את התקנה הזו על מנת שיוכלו לקבל את הפצויים הללו גם בימים אלה''. 

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, התייחס להודעת שר האוצר על הארכת התקנות למתן פיצויים להורים בעוטף עזה: "אני מודה לשר האוצר, משה כחלון, שקיבל את בקשתי לדאוג להאריך את התקנה שתאפשר להורים לקבל פיצויים על היעדרותם ממקום העבודה בשל הנחיית פיקוד העורף לסגירת מוסדות החינוך. השר ממשיך לפעול כפי שפעל בעבר למען תושבי שדרות ועוטף עזה וכך גם הפעם בעניין משמעותי וחיוני לאלפי הורים בדרום שהיו מודאגים שינוכו להם ימי עבודה בשל היעדרותם".

תגובות

End of content

No more pages to load