• 28 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

למרות ההכרזה על הפסקת האש: מטחים כבדים על יישובי הנגב

מלרות הכרזת הארגונים בעזה שהפסקת האש נכנסה לתוקפה ב-23:00, בדקות האחרונות מטח כבד על גזרה גדולה בנגב והמשך תקיפות חיל האוויר בעזה

תקיפה של חיל האוויר בעזה (צילום רשת, ללא קרדיט)

האם הפסקת האש קורסת? אחרי שהארגונים בעזה הודיעו כי הושגה הפסקת אש בתיווך מצרי, תחילה בשעה 22:00 ולאחר נמכן, ב-23:00, בדקות האחרונות (23:20) מטח רקטות כבד נורה על גזרה גדולה של יישובים בנגב.למעשה, מדובר במצב בו כל אחד מהצדדים מבקש ''להגיד את המילה האחרונה''. חמאס טוען היום בערב, כי הירי על מושב בשרון היה ''בטעות''. ספק אם מישהו בעזה או בישראל מאמין לשקר הזה. אלא שהירי הזה הוא שגרם לישראל לצאת לירי מסיבי על מטרות של חמאס בעזה. 

הערב נשמעת בנגב ביקורת קשה על ממשלת ישראל ועל העומדים בראשה. הנגב סופג כבר שנה טרור בלוני תבערה ו-18 שנה, טרור רקטות. עם זאת, הממשלה לוקחת את הירי על יישובי הנגב כמשהו שניתן להכיל ואת הירי על גוש דן, כירי שיש להגיב עליו. ''הפכנו לאזרחים סוג ב', הממשלה סימנה את הגבולות של ישראל מחדש ואנחנו כנראה לא בתוכם'', אומר מיכאל, אשר הערב חש ברע ובזכות שכניו, הצליח להירגע. ''בבאר שבע לא היו אזעקות, אבל נכנסתי ללחץ נוראי, כי יש לי משפחה בנתיבות ונכנס בי פחד נוראי שעומד לקרות להם משהו''. 

ואילו בצה''ל לא מכירים בהפסקת האש הפלסטינית.  דובר צה״ל מוסר כי ''מטוסי ומסוקי קרב של צה״ל תקפו בשעות האחרונות לאורך רצועת עזה מספר מתחמים של ארגון הטרור חמאס בשאטי, בבית חנון, בסג׳עייה, ובמקומות נוספים ברחבי הרצועה. במהלך התקיפה נתקפו מתחמים צבאיים, פירי מנהרות המשמשות להעברת אמצעי לחימה, עמדות צבאיות ועמדות שיגור רקטות. עד כה תקף צה״ל עשרות יעדי טרור ובהן גם בניין מטה של חמאס, המשרד לביטחון פנים של ארגון הטרור חמאס ולשכתו של יושב-ראש ארגון הטרור חמאס, איסמעיל הנייה.

התקיפות מבוצעות בתגובה לירי הרקטה לעבר שטח ישראל. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועה וממנה. צה״ל נחוש לבצע את משימת ההגנה על אזרחי ישראל, ערוך ומוכן לתרחישים שונים ככל שיידרש. סל הכלים העומד בפני צה״ל רחב והוא נחוש להמשיך ולפעול אל מול ארגון הטרור חמאס וארגוני הטרור האחרים הפועלים מרצועת עזה. צה״ל ממשיך בשעה זו לתקוף מטרות טרור ברצועת עזה''.

וידאו: מטח לעבר העיר שדרות, הערב (מקור: טלגראם, ללא קרדיט)


פיקוד העורף מפרסם הערב הנחיות. על פי הנחיות אלה בעיר באר שבע מתקיימת שיגרה, אך בנתיבות, אופקים ומועצות שונות, הפעילות תתקיים תחת מגבלות. עם הישמע אזעקה, יש להיכנס למרחב מוגן ולא להסתכן. קודם כל - מצילים חיים. 

תגובות

End of content

No more pages to load